Aktuálně 2021 

V knižní ,,Edici Rekalibrace" vyšly 2 díly (2020/2021), ve kterých shrnuji své dosavadní poznatky. Knihy jsou k dispozici jak v tištěné podobě, tak elektronicky - plné verze zdarma ke stažení.

Kromě aktuálních článků tě zvu na prohlídku vydatného archivu:

#20 Slunovrat - NÁVRAT k SOBĚ (20-06-2021)

Od včerejšího dne jsem se cítila poněkud ,,rozdrncaně". Pustila jsem se do stěhování v rámci bytu, abych přetvořila ložnici na cvičební místnost. To se povedlo skvěle. V druhé místnosti jsem začala s malováním. Takže všude nepořádek. Měla jsem pocit, že se nacházím uprostřed skládky. Jsem velmi zvyklá na svůj prostor, takže mě to vykoplo do velké nepohody. Přidaly se i další události, vše se nějak sečetlo. (pokračovat)


#19 Vývoj & Seberealizace (06-06-2021)

Cílem každé lidské bytosti by mělo být prožívání vědomého a naplněného života. To může znamenat pro každého něco jiného. V jednom se ale shodneme. Ke kvalitnímu životu potřebujeme mít dostatek energie. Bez ní nelze plnohodnotně fungovat.  (pokračovat)


#18 Mysl & Místo (06-06-2021)

Je vhodné vytvořit si místo, kde ti bude dobře. Místo, kde se cítíš v bezpečí. Je to velmi důležité. Když se mysl cítí bezpečně, může odpočívat a nechá tě nahlížet za závoje, které zůstávají ukryté v každodenním životě. (pokračovat)


Klasický přístup řešení ,,problému", např. v případě regulace tělesné hmotnosti (přibírání/hubnutí) mi nikdy nepřirostl k srdci. Stejně tak jako prášky a antidepresiva nic neřeší. Dlouho jsem ale netušila, co s tím. S jakou alternativou přijít, abych sama na sobě pocítila změny. (pokračovat)


#16 Fyzické tělo (30-05-2021)

Fyzické tělo nyní vnímám jako velmi důležité téma. Pokud se o něj nestaráme, může to zapříčinit předčasný odchod z tohoto světa v důsledku selhání systému. To se odvíjí od postupného selhávání narůstajícího počtu buněk, ze kterých se skládáme. (pokračovat)


#15 Jsme tvořeni okamžiky (29-05-2021)

Život každého z nás se skládá z kratších časových úseků - let, měsíců, týdnů, dnů, hodin, minut a vteřin. Vteřina se zdá jako nepodstatná v měřítku celého života, přesto tomu tak není. Každý z nás jistě zažil ty okamžiky, které nám změnily život. Ať už v pozitivním nebo negativním slova smyslu. Ať už jsme získali od života nějaký dar či vyfasovali jednu z dalších těžkých zkoušek. (pokračovat)


#14 Vědomá životospráva (27-05-2021)

V této části ti představím přístup vědomé životosprávy, který také nazývám alchymií každodenního života.

Vědomí = uvědomování si důsledků svých rozhodnutí. Též vědomosti, na základě kterých si ,,tvořím život na míru". (pokračovat)


#13 S kůží na trh (24-05-2021)

O svých zkratech ve stravě jsem začala veřejně psát na blogu v roce 2017, kdy mě nikdo neznal. A já jsem neznala sama sebe. Točila jsem se v cyklech dodržování režimu a tréninků, na druhé straně panovala totální anarchie a chaos. (pokračovat)


Témata světla, spánku a stravy narůstají na důležitosti, což dokazuje množství výzkumů a publikací, které vznikly za poslední roky. O stravě bylo napsáno mnoho knih, ale spíš ve smyslu nejrůznějších kuchařek, výživových směrů a návodů, jak postupovat při určitém typu diety. Žádná z knih však nebyla propojena s dalšími oblastmi života - spánkem či myslí. (pokračovat)


Prvotní propojení. Jeden můj přítel astrolog kdysi řekl, že čtyři týdny jsou ideální doba k tomu, aby začaly být v životě vidět pozorovatelné změny. Ať už něco propouštím nebo přijímám nové. Měsíc dorůstá a couvá. 28 denní cyklus se uzavírá a začíná nová etapa. (pokračovat)


#10 Světelné tělo a Slunce (07-03-2021)

Slunce je v našich životech nepostradatelné. Cítíme to dnes a denně. Ty dny, kdy je ho málo a naopak jak se cítíme během nádherných slunečních dní. Harmonizuje nás nejen Slunce, ale také modrá obloha, která působí jako dokonale čisté plátno. Stačí vzít štětec a začít malovat svůj sen. (pokračovat)


Tak jako potřebujeme rovnováhu mezi vnitřním a vnějším světlem - světem (psala jsem tady), existuje také vztah mezi vnitřním a vnějším napojením. U vnějšího světla je to trochu jednodušší, protože se nám připomíná den co den. Tím, jak slunce ráno vyjde a večer zapadá. Tím posiluje naše vnitřní světlo. Proces tedy jde zvenku dovnitř. (pokračovat)


#8 Napojení (22-02-2021)

V současné době jsme hodně napojení na systém. Tento systém je vytvořen tak, aby nás odváděl od naší podstaty. Zaměstnává nás, abychom na sebe neměli čas. Konzumujeme informace zvenčí a životně důležité otázky ponecháváme stranou. (pokračovat)


Nyní bych se ráda zaměřila na světlo, které máme uvnitř sebe. Zabrousím trošku do oblasti filozofie. Začala jsem totiž číst knížku o dějinách světla a mysli a vypadá to, že mysl a světlo jsou neoddělitelné pojmy. (pokračovat)


Po vydání předchozí knihy - Rekalibrace Lidské Bytosti (2020) - mi začaly docházet další souvislosti ohledně chápání světa a toho, jak je nastavený. Došlo mi, že systém nepřispívá k podpoře jednotlivců a jejich osobní esence, ale naopak vytváří ,,lidské bytosti", které jsou jak přes kopírák. Stejný metr na všechny. (pokračovat)


#5 Žraní baterek (09-02-2021)

Přestože se naše životy skládají z mnoha oblastí, jsme zvyklí soustředit se jen na pár z nich. Je to především práce/ kariéra/peníze a bydlení/ rodina/vztahy. Jsou to hlavní pilíře, které když člověk má a fungují, cítí se bezpečně. (pokračovat)


Rekalibrace Lidské Bytosti (2) je učebnice novodobé medicíny. To znamená, že informace v ní obsažené vedou k uzdravování na úrovních Tělo-Mysl-Duch a mají potenciál navýšit kvalitu tvého života. To je úzce spojeno s pohledem, že nejsme jen fyzické tělo. Ve skutečnosti jsme mnohem víc, než je vidět na první pohled. Konec konců tradiční systémy léčení pracují s lidskou bytostí na všech úrovních. (pokračovat)


#3 Spánek 2021 (29-01-2021)

Spánek se řadí mezi základní fyziologické potřeby každého člověka. Jeho kvalita se okamžitě podepisuje na kvalitě našeho života. A zatím neexistuje nikdo, kdo by dokázal tuto potřebu ošidit, aniž by to bylo bez negativních důsledků. I když máme v posledních letech k dispozici skvělou spánkovou literaturu, troufám si říct, že jsme na úplném začátku výzkumu v této oblasti. (pokračovat)

#2 Sluneční esence v praxi (27-01-2021)

Dnes tu mám takovou specialitku. Rozhodla jsem se sdílet svou zkušenost se sluneční esencí z lípy, kterou jsem si pořídila nedávno. (pokračovat)


#1 Odlehčit si (10-01-2021)

Tak přecijen je čas na další sdílení. (Navazuji na předchozí články Nové ráno / Hrneček Světla a Přechod do nové Reality.) Do meditace usedám s nějakým záměrem, který si volím předem. Někdy nejsem plně schopna najít vhodná slova. To ale vůbec nevadí, protože záměr se velmi rychle vykrystalizuje sám.  (pokračovat)