Články 2021 

Kromě blogování se věnuji také psaní knih. V knižní ,,Edici Rekalibrace" doposud vyšly 2 díly Rekalibrace Lidské Bytosti (2020, 2021), ve kterých shrnuji své dosavadní poznatky. V roce 2022 přibyla kniha PRINCIPY NOVÉ VÝŽIVY - Nekonečná Energie jako Zdroj Bytí a tento rok (2023) nejnovější kniha: VÝŽIVA pro MODERNÍHO METAČLOVĚKA: Naskoč na Vlnu Nekonečné Energie. Všechny knihy je možné objednat v tištěné nebo elektronické podobě, samostatně nebo v cenově výhodném balíčku.

Tento článek mám rozepsaný přesně 1 rok a napadlo mě, že by se mohl hodit právě nyní, když nás čeká vstup do roku 2022. O Architektovi a Tvůrci jsem psala v rámci blogu. Nyní mi přišla myšlenka propojit je v jedno a urychlit tak proces přeměny - od myšlenky k realizaci. Tedy spíše... Ke změně v samé realitě.


#31 Podzimní barvení listí.. (10-10-2021)

Včera jsme spolu s mamkou obdivovaly krásu zbarvujícího se listí na stromech. Tak jsem si uvědomila, že vlastně nemám tušení, jak k tomu dochází. Mamka říkala, že by to mohlo být antokyany. To je přírodní barvivo, které se nachází především v ovoci a zelenině a barva se mění v závislosti na pH. (pokračovat)


#30 Životopis (04-10-2021)

Narodila jsem se v Praze v roce 1989 do rodiny se zájmem o celostní či alternativní přístup k člověku a jeho zdraví. Na základní škole jsem velmi rychle pochytila lásku k chemii a fyzice. Oblast výživy, výroba potravin a jejich kvalita byla doma často diskutována. (pokračovat)


#29 Obálka k chystané knize (18-09-2021)

Moji milí, ráda bych s vámi sdílela obálku ke knize, kterou mám rozepsanou - aktuálně 55 stran. Cítím od rána, že toto chci sdílet, ale zároveň mě něco brzdilo. Začala jsem pochybovat, jestli to je dost dobré. Dost dobré pro koho? Kdo to hodnotí? Já vím, jsou to iracionální myšlenky a tak to dávám ven. (pokračovat)


#28 Světlo - základ života (28-08-2021)

Na počátku bylo světlo. A až v mnohem hutnějších vrstvách mohl být zvuk a poté slovo. (Možná) jsme jediní ve Vesmíru, kdo se dorozumívá slovy, protože to umožňuje hustota zdejšího prostoru. Je známo, že vyspělé bytosti z jiných světů komunikují telepaticky. My jejich signály překládáme do slov a dále interpretujeme dle svých schopností. (pokračovat)


#27 Epigenetika & Energetika (24-08-2021)

Obraz dnešní společnosti vidíme všude. Nelze tomu uniknout. Stačí se podívat. Tedy... Opravdu podívat, upřímně. Odstranit závoj iluzí a lží, ve kterém jsme se (možná) naučili žít. Tak třeba technologie. Na jednu stranu nám leccos usnadňují. Na druhou stranu mohou být nástrojem manipulace či odcizování osobních, citlivých informací. A vědecký pokrok? Ani ten není vždy ku prospěchu. Jako třeba?.. (pokračovat)


#26 Informační vývoj (22-08-2021)

Řekli nám, jak funguje svět. No jo, ale co když je to jinak? Vždy, když narazím na nějaké nové téma, ptám se sama sebe, proč jsem se o tom nikdy neučila ve škole. Taková zásadní informace. - No jasně. Není to zásadní pro vydělávání peněz a placení složenek. Ale je to důležité pro uvědomění si toho, kdo jsem a jaký život chci žít. (pokračovat)


Vyvíjíme se od počátku časů, kdy jsme se tu ocitli a začali osídlovat planetu Zemi. Když člověk nemá energii na to, aby se rozvíjel, tak jde proti sobě. Proti přirozenému nastavení. Protože vše je v neustálém procesu, v neustálém vývoji. Kde změna je jedinou jistotou. (pokračovat)


#24 ,,Práskni dveřmi" (28-07-2021)

Každý rok, měsíc a den jsou jako číselný kód k sejfu s určitým typem energie a informací. Jsou portálem do světa nových možností. Proto můžeš použít jakýkoli okamžik k vytvoření něčeho nového, pokud se tak rozhodneš. Každá myšlenka a emoce je portál. Proto neustále probíhá výměna energie mezi tebou a okolím a neustálé volby, kam směřovat svou pozornost. Je možné otevřít dveře, které vedou z jedné dimenze (či reality) do druhé. Ze ,,starého" světa do ,,nového". (pokračovat)


,,Mám chuť tvořit. Něco vytvořit" Tak vytvoř člověka. ,,Haha, moc vtipný. Děláš si srandu?" Ne. Myslím to vážně. Tvá mysl je na to dostatečně silná. Ale není to jen o mysli. VÍME. Dostala si balíček energie, tak ji použij. - Je to počátek. Za poslední týdny sis prošla hodně. Bylo to třeba. Utřídit myšlenky. Zastavit se. (pokračovat)


#22 Sebeláska je... (01-07-2021)

... Doplň dle sebe. SebeLáska může pro každého z nás znamenat něco jiného v různých etapách našeho života. Sebeláska pro mě znamenala v roce 2020 odejít z práce, která mi brala příliš mnoho fyzické a psychické síly. Může to být opuštění vztahu, který není smysluplný. Puštění lidí nebo věcí, které tě stahují dolů. (pokračovat)


Tělo je tu proto, abychom jeho prostřednictvím mohli existovat v tomto světě - prožili život ve hmotném prostředí. Hmota našeho těla interaguje s hmotou okolního světa, kterou vnímáme prostřednictvím našich smyslů. Chodíme po zemi, dotýkáme se předmětů. Zakoušíme jejich tvar, strukturu, teplotu... Jsme zde díky gravitačnímu poli Země, stejně tak jako je tu půda, voda, rostliny a živočichové. Jsme součástí této hmotné sféry, kterou vytváříme společně. (pokračovat)


#20 Slunovrat - NÁVRAT k SOBĚ (20-06-2021)

Od včerejšího dne jsem se cítila poněkud ,,rozdrncaně". Pustila jsem se do stěhování v rámci bytu, abych přetvořila ložnici na cvičební místnost. To se povedlo skvěle. V druhé místnosti jsem začala s malováním. Takže všude nepořádek. Měla jsem pocit, že se nacházím uprostřed skládky. Jsem velmi zvyklá na svůj prostor, takže mě to vykoplo do velké nepohody. Přidaly se i další události, vše se nějak sečetlo. (pokračovat)


#19 Vývoj & Seberealizace (06-06-2021)

Cílem každé lidské bytosti by mělo být prožívání vědomého a naplněného života. To může znamenat pro každého něco jiného. V jednom se ale shodneme. Ke kvalitnímu životu potřebujeme mít dostatek energie. Bez ní nelze plnohodnotně fungovat.  (pokračovat)


#18 Mysl & Místo (06-06-2021)

Je vhodné vytvořit si místo, kde ti bude dobře. Místo, kde se cítíš v bezpečí. Je to velmi důležité. Když se mysl cítí bezpečně, může odpočívat a nechá tě nahlížet za závoje, které zůstávají ukryté v každodenním životě. (pokračovat)


Klasický přístup řešení ,,problému", např. v případě regulace tělesné hmotnosti (přibírání/hubnutí) mi nikdy nepřirostl k srdci. Stejně tak jako prášky a antidepresiva nic neřeší. Dlouho jsem ale netušila, co s tím. S jakou alternativou přijít, abych sama na sobě pocítila změny. (pokračovat)


#16 Fyzické tělo (30-05-2021)

Fyzické tělo nyní vnímám jako velmi důležité téma. Pokud se o něj nestaráme, může to zapříčinit předčasný odchod z tohoto světa v důsledku selhání systému. To se odvíjí od postupného selhávání narůstajícího počtu buněk, ze kterých se skládáme. (pokračovat)


#15 Jsme tvořeni okamžiky (29-05-2021)

Život každého z nás se skládá z kratších časových úseků - let, měsíců, týdnů, dnů, hodin, minut a vteřin. Vteřina se zdá jako nepodstatná v měřítku celého života, přesto tomu tak není. Každý z nás jistě zažil ty okamžiky, které nám změnily život. Ať už v pozitivním nebo negativním slova smyslu. Ať už jsme získali od života nějaký dar či vyfasovali jednu z dalších těžkých zkoušek. (pokračovat)


#14 Vědomá životospráva (27-05-2021)

V této části ti představím přístup vědomé životosprávy, který také nazývám alchymií každodenního života.

Vědomí = uvědomování si důsledků svých rozhodnutí. Též vědomosti, na základě kterých si ,,tvořím život na míru". (pokračovat)


#13 S kůží na trh (24-05-2021)

O svých zkratech ve stravě jsem začala veřejně psát na blogu v roce 2017, kdy mě nikdo neznal. A já jsem neznala sama sebe. Točila jsem se v cyklech dodržování režimu a tréninků, na druhé straně panovala totální anarchie a chaos. (pokračovat)


Témata světla, spánku a stravy narůstají na důležitosti, což dokazuje množství výzkumů a publikací, které vznikly za poslední roky. O stravě bylo napsáno mnoho knih, ale spíš ve smyslu nejrůznějších kuchařek, výživových směrů a návodů, jak postupovat při určitém typu diety. Žádná z knih však nebyla propojena s dalšími oblastmi života - spánkem či myslí. (pokračovat)


Prvotní propojení. Jeden můj přítel astrolog kdysi řekl, že čtyři týdny jsou ideální doba k tomu, aby začaly být v životě vidět pozorovatelné změny. Ať už něco propouštím nebo přijímám nové. Měsíc dorůstá a couvá. 28 denní cyklus se uzavírá a začíná nová etapa. (pokračovat)


#10 Světelné tělo a Slunce (07-03-2021)

Slunce je v našich životech nepostradatelné. Cítíme to dnes a denně. Ty dny, kdy je ho málo a naopak jak se cítíme během nádherných slunečních dní. Harmonizuje nás nejen Slunce, ale také modrá obloha, která působí jako dokonale čisté plátno. Stačí vzít štětec a začít malovat svůj sen. (pokračovat)


Tak jako potřebujeme rovnováhu mezi vnitřním a vnějším světlem - světem (psala jsem tady), existuje také vztah mezi vnitřním a vnějším napojením. U vnějšího světla je to trochu jednodušší, protože se nám připomíná den co den. Tím, jak slunce ráno vyjde a večer zapadá. Tím posiluje naše vnitřní světlo. Proces tedy jde zvenku dovnitř. (pokračovat)


#8 Napojení (22-02-2021)

V současné době jsme hodně napojení na systém. Tento systém je vytvořen tak, aby nás odváděl od naší podstaty. Zaměstnává nás, abychom na sebe neměli čas. Konzumujeme informace zvenčí a životně důležité otázky ponecháváme stranou. (pokračovat)


Nyní bych se ráda zaměřila na světlo, které máme uvnitř sebe. Zabrousím trošku do oblasti filozofie. Začala jsem totiž číst knížku o dějinách světla a mysli a vypadá to, že mysl a světlo jsou neoddělitelné pojmy. (pokračovat)


Po vydání předchozí knihy - Rekalibrace Lidské Bytosti (2020) - mi začaly docházet další souvislosti ohledně chápání světa a toho, jak je nastavený. Došlo mi, že systém nepřispívá k podpoře jednotlivců a jejich osobní esence, ale naopak vytváří ,,lidské bytosti", které jsou jak přes kopírák. Stejný metr na všechny. (pokračovat)


#5 Žraní baterek (09-02-2021)

Přestože se naše životy skládají z mnoha oblastí, jsme zvyklí soustředit se jen na pár z nich. Je to především práce/ kariéra/peníze a bydlení/ rodina/vztahy. Jsou to hlavní pilíře, které když člověk má a fungují, cítí se bezpečně. (pokračovat)


Rekalibrace Lidské Bytosti (2) je učebnice novodobé medicíny. To znamená, že informace v ní obsažené vedou k uzdravování na úrovních Tělo-Mysl-Duch a mají potenciál navýšit kvalitu tvého života. To je úzce spojeno s pohledem, že nejsme jen fyzické tělo. Ve skutečnosti jsme mnohem víc, než je vidět na první pohled. Konec konců tradiční systémy léčení pracují s lidskou bytostí na všech úrovních. (pokračovat)


#3 Spánek 2021 (29-01-2021)

Spánek se řadí mezi základní fyziologické potřeby každého člověka. Jeho kvalita se okamžitě podepisuje na kvalitě našeho života. A zatím neexistuje nikdo, kdo by dokázal tuto potřebu ošidit, aniž by to bylo bez negativních důsledků. I když máme v posledních letech k dispozici skvělou spánkovou literaturu, troufám si říct, že jsme na úplném začátku výzkumu v této oblasti. (pokračovat)

#2 Sluneční esence v praxi (27-01-2021)

Dnes tu mám takovou specialitku. Rozhodla jsem se sdílet svou zkušenost se sluneční esencí z lípy, kterou jsem si pořídila nedávno. (pokračovat)


#1 Odlehčit si (10-01-2021)

Tak přecijen je čas na další sdílení. (Navazuji na předchozí články Nové ráno / Hrneček Světla a Přechod do nové Reality.) Do meditace usedám s nějakým záměrem, který si volím předem. Někdy nejsem plně schopna najít vhodná slova. To ale vůbec nevadí, protože záměr se velmi rychle vykrystalizuje sám.  (pokračovat)