DALŠÍ KNIHY 

Darumi (2017)

LGBT snové fantasy

,,KDYŽ MIZÍ HRANICE MEZI REÁLNÝM A SNOVÝM SVĚTEM, PAK JE MOŽNÉ COKOLI. A POKUD SE ROZHODNEME NÁSLEDOVAT SVÉ SNY, NEBUDEME SE STAČIT DIVIT, KAM NÁS ZAVEDOU."

Anotace: Darumi žije docela klidný a obyčejný život, do té doby, než se rozhodne podniknout výpravu do hor. Tato výprava byla jedním z jejích dávných snů.

Dívka se v průběhu cesty ztratí v lese. Začíná se stmívat, a z dálky se ozývají hromy blížící se bouřky. Nebe začínají křižovat blesky. Co teď? Díky prvnímu přicházejícímu znamení objeví úkryt - záchranu před nepříznivým horským počasím. Alespoň si to myslela. První kontakt s postavou v kápi, která jí otevře dveře, ji pořádně vyděsí. Ještě ten večer Darumi zjistí, že jejím zachráncem je mladá dívka. Je šťastná, že je alespoň pro dnešek v bezpečí.

Přestože jí přijde zvláštní a nepředvídatelná, vyhledává její přítomnost a rychle se spolu sblíží. Darumi začne k Ikai cítit víc. Vyčítá si to a je z toho nešťastná. Ráda by zůstala, ale rozhodne se, že bude lepší, když odejde. Jedině tak se vyhne dalšímu milostnému zklamání. To ale ještě netuší, že ji takové rozhodnutí možná bude stát život.

,,Darumi v sobě ukrývá téma snového světa společně s LGBT tématikou. Žánrově má nejblíže k fantasy (i když to čistě jen fantasy není). Pro mě je fantasy něco nereálného, vymyšleného. Něco, co není možné. A v případě této knihy a jejího příběhu bych si nebyla tak úplně jistá.

Každý z nás má jinak nastavené hranice vnímání, co je realita a co už je fantasy. Co je ještě možné a co je fikce. Možná se právě díky tomuto příběhu vaše ,,fantasy" hranice posune o kousek dál."První setkání se sny a jejich význam v mém životě (2016)

aneb Zápisky roku 2014

V listopadu roku 2016 jsem vydala svou prvotinu s názvem První setkání se sny a jejich význam v mém životě. Jedná se o autobiografii, ve které je zaznamenán jeden rok mého života - rok 2014, který byl pro mě v mnoha oblastech zlomový. Text je doplněn černobílými fotografiemi z tohoto období.

Anotace: Koncem roku 2013 jsem se objednala na astrologický výklad na další rok. Dozvěděla jsem se, že mám blízko k psaní a ke snům. (V té době jsem si v duchu řekla: ,,Tak to zrovna. Já a psát? Co bych asi tak psala.") Bez ohledu na to, co jsem si o tom myslela, jsem dala na rady astrologa a založila si deník, do kterého jsem si začala zapisovat vše, co se mi zdálo v noci a také vše, co jsem zažila během dne. Pak jsem se snažila najít souvislosti mezi snovým a reálným světem. Někdy jsem se snažila sny rozluštit pomocí symbolů, jindy spíš pocitově. Byla jsem opravdu poctivá a snažila jsem se vzpomenout si na každý detail ze snu. Psala jsem ráno, přes den, večer i v noci. Zkrátka kdykoli jsem měla potřebu. V kapitole O snech a snění uvádím svůj pohled na sny a jejich význam, což je zároveň hlavní část knihy. Tuto kapitolu doplňují vybrané (ty nejzajímavější) sny. Mnoho jich zůstalo zapomenuto už navždy. Mnoho z nich se mi nepodařilo rozluštit. Přesto rok 2014 nazývám Rokem snů.

V tomto roce jsem se také poprvé setkala se synchronicitou. Zažívala jsem situace, kdy jsem se ptala sama sebe, zda je reálné to, co se mi právě děje. Každý zná ten pocit, když se něco stane jako by ,,náhodou". (Dobře vím, že náhody neexistují.) A teď si představte, že těch náhod zažijete třeba deset během jednoho dne. Díky těmto pár okamžikům jsem se cítila tak zvláštně, že jsem se rozhodla o ně podělit.

Během uplynulých let jsem se snažila navázat vážný vztah. Chodila jsem ze vztahu do vztahu a každý další neúspěch bolel o to víc. Poslední rozchod jsem nesla obzvlášť špatně, přestože jsme byly spolu jen dva měsíce. Trvalo přibližně rok, než se dostala ze svého smutku a ještě delší dobu, než jsem byla schopna vše pochopit. Po všech těch pádech a promarněných šancí jsem toho měla dost. Řekla jsem si, že budu sama se sebou a v pravý čas přijde to, co má.