Rok 2022: Propoj Architekta & Tvůrce

27.12.2021

Tento článek mám rozepsaný přesně 1 rok a napadlo mě, že by se mohl hodit právě nyní, když nás čeká vstup do roku 2022.

O Architektovi a Tvůrci jsem psala v rámci blogu. Nyní mi přišla myšlenka propojit je v jedno a urychlit tak proces přeměny  - od myšlenky k realizaci. Tedy spíše... Ke změně v samé realitě.

Architekta vnímám jako někoho, kdo dostane zadání a podle něj vytvoří návrh. Třeba jako ve stavitelství. Řekněme, že mám požadavky na dům a ty předám Architektovi. Architekt vytvoří návrh na papíře, aby vše odpovídalo zadaným požadavkům (případně se doptá). A návrh je předán staviteli (Tvůrci), který postaví dům podle plánů.

Ale před Architektem je ještě někdo, kdo generuje zadání - aby Architekt znal požadavky zadavatele a mohl vytvořit plán na míru. Na počátku toho všeho existuje myšlenka nebo nápad.

K tomu, aby se přání a myšlenky (rychleji) realizovaly, přišlo mi logické propojit Architekta a Tvůrce uvnitř sebe. Jsou to dvě části, které spolu souvisí a spolupracují. Fígl je v tom, že o sobě vědí a navzájem se dobře znají.

 

A ještě jedna věc. Už delší dobu mám na papíře poznamenaný nadpis Snílek vs. Snivec. Přijde mi, že svým způsobem to spolu souvisí. Jako Snílek se označuje někdo, kdo sní o věcech, které chce nebo si přeje, ale pořád zůstává jen v úrovni přání a myšlenek. Neposouvá dál své nápady - směrem k realizaci. A tak se v jeho realitě nic nemění.

Snivec je ten, kdo sice sní, ale vytváří si ve snu svou realitu. Tj. ve svém světe podniká konkrétní kroky. Snivec si je vědomý toho, že sní a vytváří si prostředí kolem sebe podle svých myšlenek. A jestli skutečně platí, že život je jeden velký sen, preferuji Snivce :)

Člověk může být snílek celý život. Může mít nápady, přání, ale nedochází mu, že je potřeba podniknout konkrétní kroky k tomu, aby svůj sen mohl uskutečnit.

Takže jaký je vzkaz pro následující rok 2022? Propoj Myšlenku, Architekta a Tvůrce a vytvoř si život podle sebe. Buď Snivec, který si je vědom toho, že sní a proto může vytvořit cokoli si přeje. Přenes své sny do reality a žij je.


Kateřina Lite / SimplyMyWorld.cz