S kůží na trh

24.05.2021

Následující článek je součástí knihy

Rekalibrace Lidské Bytosti (2),

kterou si můžeš objednat TADY

Kapitola 2: Alchymie života.

O svých zkratech ve stravě jsem začala veřejně psát na blogu v roce 2017, kdy mě nikdo neznal. A já jsem neznala sama sebe. Točila jsem se v cyklech dodržování režimu a tréninků, na druhé straně panovala totální anarchie a chaos.

Dodržování plánu, předepsaného jídelníčku, spaní s hodinkami, které měří tepovou frekvenci či měří aktivitu. Brala jsem hordy suplementů, až se mi prášilo od pusy. Pak zase dlouho nic. Prošla jsem si stravováním od veganství a věčně nafouklého břicha až po keto dietu. To doprovázelo rozbíjení mé mysli a podstaty až na atomy a pak zase integraci. A mohla bych pokračovat. - Trvalo to šest let.

Žádný ze svých prožitků jsem nesdílela kvůli tomu, aby mě někdo litoval. A taky ne proto, abychom trpěli společně. Místo toho ukazuji, co mě osobně pomohlo přijmout, pochopit a dostat se dál. Dostat se za to všechno, jít pod povrch situací a událostí.

V předchozí knize jsem odhalila své průšvihy a rány. Šla jsem s kůží na trh. Jednou jsem dostala dotaz: ,,A to ti nevadí, že když to budou lidé číst, že ti uvidí až do žaludku?" - Ne. Nevadí. To, co se dělo, je mou součástí a navždy bude. Už to nevytěsňuji, ale přijímám. A to s plným vědomím.

Toto je můj stín. Vynáším ho na světlo. Cítím, že je rád. Jako by řekl: ,,Všimla si mě. Konečně. Už po mně nebude šlapat. Můžeme spolupracovat. No hurá."

Stín ukrývá ve své temnotě potenciál - možnost, jak skrz sebe obohatit svět. Jenom to chtělo počkat pár let.

Čím více mám zpětných vazeb od čtenářů na již vydanou knihu - Rekalibrace Lidské Bytosti (1), o jejich zkratech a selháních ve výživě s cílem něco změnit a přístupu k sobě samým, tím víc cítím důležitost přijít s jiným pohledem. Jen málokdo byl odmalička veden k sebelásce a uvědomování si své vlastní hodnoty.

Nikdo mě neučil, jak pracovat:

  • S emocemi, které cítím.
  • S myšlenkami, které se mi honí hlavou.
  • A se svým tělem - přistupovat k němu s péčí, která mu náleží.

Dost bylo omezení, blokování sebe sama. Dost bylo potlačování své síly, svobody a projevování se. Pojď se mnou. Prostě se nadechni a rozkopni dveře do svého nového světa. Do světa, který si tvoříš. Mohu ti slíbit, že během tohoto procesu odhalíš svou jedinečnost a moudrost.

Jdeš se mnou?..

...Pokračování v dalším článku.


Kateřina Lite / SimplyMyWorld.cz