... A rekalibrace pokračuje

18.02.2021

Po vydání předchozí knihy - Rekalibrace Lidské Bytosti (2020) - mi začaly docházet další souvislosti ohledně chápání světa a toho, jak je nastavený. Došlo mi, že systém nepřispívá k podpoře jednotlivců a jejich osobní esence, ale naopak vytváří ,,lidské bytosti", které jsou jak přes kopírák. Stejný metr na všechny.

V malém človíčkovi není podporována jeho esence a tak postupně zapomíná, kým je. Snaží se zapadnout do společnosti - vystudovat,  uživit sebe, rodinu a  při tom všem neztratit střechu nad hlavou. Přestože do sebe dostane kvanta informací během studia, postupně zjišťuje, že jen málokteré se dají smysluplně použít.

Je otázkou času, kdy se začne projevovat rozpor mezi posláním Duše a realitou. Začíná růst vnitřní tlak a nespokojenost. Práce nebo vztahy, které nám berou energii a nejsou podporující, přestanou dávat smysl. Všechno, co jsme doposud dělali, přestane dávat smysl a začne růst touha osvobodit se.

Po letech života člověk zjišťuje, že zapomněl na svou jedinečnost a sílu. A tak začne hledat. Jenomže v tom všem informačním chaosu a nastavením, která si nese z dětství, to není úplně snadné.

Zvykli jsme si odevzdávat svou sílu a zodpovědnost za své životy někomu dalšímu. O naše zdraví se přece lépe postará lékař, že? Ty nejlepší informace dostaneme z médií, která říkají pravdu, že? Výrobcům potravin a léčiv jde o nás a ne o zisk, že? Kéž by to tak bylo. Ale bohužel není.

A tak nastal okamžik, kdy jsem zjistila, že neznám sama sebe. Roky jsem používala nejrůznější kompenzační mechanismy, které mi pomáhaly vyrovnat se s vnitřním tlakem. Ať už emoční zajídání, každodenní tréninky nebo hodiny strávené v mrazu nalehko. Dnes už vím, že nic z toho nebylo zdravé.

Nejsilnější pro mě byla kompenzace pocitů emočním jedením, což se mi spustilo v roce 2014. (O tom píšu podrobně v knize Rekalibrace Lidské Bytosti.) A táhlo se to se mnou přes 6 let.


Jaký byl můj stav?

Byla jsem přetížena prací na fyzické a psychické rovině. Začala jsem trpět nedostatkem energie. Náročné životní situace, problémy a myšlenky jsem často kompenzovala emočním jedením, kde chvilkový pocit uspokojení střídaly výčitky. Pozdní jedení vedlo k narušení spánku a snižovalo jeho kvalitu. To vedlo k ještě většímu úbytku energie.

Začala jsem mít silnou potřebu ranní dávky kofeinu, abych fungovala. Stimulovala jsem unavené tělo a vyhledávala jídla bohatá na sacharidy a jednoduché cukry. Především ta průmyslově zpracovaná - ten největší šrot, jaký si dovedeš představit.

Časté večerní přejídání vedlo k rychlému nárůstu tělesné hmotnosti, nespokojenosti, až odpojení od sebe sama. Ve snaze zlepšit svůj stav přišly na řadu nejrůznější diety a výživové směry s cílem zhubnout. Od raw stravy až po paleo.

Přestože jsem se tomu vždy bránila, prošla jsem si klasickým přístupem hubnutí, který je založen na manipulaci s kaloriemi a nutí k dodržování jídelníčku - vážení jídla, neustálé počítání, nošení krabiček a jedení 5x denně. Takový přístup vyžaduje vůli a disciplínu.

Tento režim mě velmi omezoval a tak jsem to vždy vzdala po pár týdnech snažení. Neměla jsem dostatek energie držet se plánu. A tak jsem sklouzla ke starému stylu stravování. Cítila jsem se neschopně. A s každým dalším nevydařeným pokusem jsem upadala větší beznaděje.


Zní ti to povědomě?...


Můj aktuální stav (o 6 let později)

Pochopila jsem, že jsem součástí přírody a jejích cyklů. Získávám energii pomocí optimalizace svého cirkadiánního rytmu - střídání dne a noci. Díky práci se světlem a světelnou hygienou se neustále propojuji s proudem  života a místo diet a výživových plánů se otevírám moudrosti svého těla. Začínám chápat svou jedinečnou esenci a schopnosti. Pochopila jsem, že řešením výzev získávám energii a posouvám se dál. Jím, když mám hlad a dopřávám si spánek, což se projevuje samovolným buzením bez budíku a stabilní hladinou energie během dne.


Ha. Dokázala jsem to.

Za uplynulých 6 let jsem načerpala mnohé informace a získala praktické zkušenosti. Díky tomu jsem začala propojovat témata, která spolu dlouhé roky zdánlivě nesouvisela. Celou tu dobu jsem hledala cestu k sobě samé. Dnes mohu říct, že pomocí střípků, které jsem skládala roky, jsem ji našla. Vím, jaké to je, být tam dole. A proto vím, kde začít a kudy vede cesta ven.

A tyto informace, které jsem doposud získala, jsem vložila do nové knihy s názvem Rekalibrace Lidské Bytosti (2). Je tam úplně všechno, co potřebuješ vědět. Fakt. Už nemusíš číst další stohy knih, držet diety, dopovat se kávou s cukrem, a brát prášky na spaní. Všechno to můžeš odložit.

Provedu tě krok za krokem optimalizací napříč dnem i nocí. Od ranního probuzení až do večerního usínání. Od mysli, přes fyzické tělo, až po jemnohmotnou podstatu tvého bytí. Budeš vědět nejen proč, ale taky, jak.

Od prvního okamžiku, kdy se ti dostane do rukou tato kniha, se staneš Alchymistou svého života. A už nikdy nedopustíš, aby tomu bylo jinak.


Kateřina Lite / SimplyMyWorld.cz