OPTIMALIZACE ENERGIE

pro každý den

V této I. online sérii 13 článků ti představím

UCELENÝ POHLED A SOUVISLOSTI:

Světlo, spánek a strava - teorie a praxe.

  • Podělím se o můj pohled a načerpané zkušenosti v oblasti SVĚTLA, SPÁNKU A STRAVY. Přináším základní informace a následně praktické tipy, které se dají snadno zařadit do každodenního života a nestojí extra čas navíc.
  • Tento přístup stojí na pevných ZÁKLADECH CIRKADIÁNNÍHO RYTMU, tedy přirozeného STŘÍDÁNÍ SVĚTLA A TMY, na který jsme zvyklí a fungujeme podle něj.
  • CIRKADIÁNNÍ OPTIMALIZACE DENNÍHO REŽIMU, SPÁNKU, ČASOVÁNÍ A VOLBA STRAVY vede nejen k NAVÝŠENÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE pro snazší fungování našeho organismu, ale také k VĚTŠÍ PSYCHICKÉ A EMOČNÍ STABILITĚ, což jako lidé dnešní doby jistě oceníme.

V dnešní době už všichni máme alespoň povědomí o tom, že ENERGIE  JE TOU NEJCENNĚJŠÍ KOMODITOU VE VESMÍRU. Bez ní bychom nemohli fungovat a naše těla by nedržela pohromadě. BEZ TÉTO ENERGIE BYCHOM NEEXISTOVALI.

A to je důvod, proč se zabývám optimalizací energie v každodenním životě...

PODROBNĚJI O TÉTO SÉRII:

Prvním krokem ENERGETICKÉ OPTIMALIZACE je naladění se na cirkadiánní rytmus. To znamená použití přirozeného střídání světla a tmy ve svůj prospěch. Zastavíme se u klíčových vlastností přirozeného světla. Podrobně vysvětlím, co to je světlo, z čeho se skládá a proč ho tolik potřebujeme, abychom fungovali. V praktické části pak sdílím tipy, jak si zajistit dostatek světla přes den. Zařadila jsem také část o světle jakožto nástroje, který nejen že navyšuje naší energetickou hladinu, ale také pomáhá vyladit psychiku. To následně vede ke snížení energetických úniků pomocí náročných emočních procesů.

V druhém okruhu přibližuji spánkovou teorii - jak spánek probíhá, jeho fáze a procesy. V praktické části pak dostaneš tipy, jak si navýšit kvalitu spánku, úroveň regenerace a tím si zajistit dostatek energie další den. Patří sem jak práce se světlem přes den a večer, tak optimalizace spánkového prostředí a také stravovací režim. Píšu také o kofeinu jako látce, která má velký vliv na kvalitu spánku.

Ve třetí části s tebou sdílím svůj pohled na stravu a výživu dnešní doby. Máme kolem sebe tolik výživových doporučení a stravovacích stylů, že možná někdy ani nevíme, co je pravda a co ne. Píšu o svých zkušenostech s emočním jedením a podrobně popisuji, proč kalorická teorie zůstává opravdu spíše teorií. Protože strava není jen o kaloriích. Je to o celkové optimalizaci, tedy na všech úrovních a ve všech oblastech života. Pak sdílím dva trošku ,,ostřejší" články o současné situaci v potravinářství, které jsem pojmenovala jako: ,,Nenech se namotat". A nakonec... Jak se dostat ven z těch všech doporučení a dobře míněných rad, jsem sepsala v posledních dvou článcích z této série.

Jaké informace pro Tebe budou relevantní a kam budou směřovat Tvé další kroky, to už je na Tobě...


Všechny články jsou součástí knihy Rekalibrace Lidské Bytosti (2).

Pokud tě téma bioenergie zajímá více do hloubky, mám pro tebe další informačně napěchovanou SÉRII ČLÁNKŮ:


- PRINCIPY NOVÉ VÝŽIVY v souvislostech -