Sluneční esence v praxi

27.01.2021

Dnes tu mám takovou specialitku. Rozhodla jsem se sdílet svou zkušenost se sluneční esencí z lípy, kterou jsem si pořídila nedávno.

Je užitečné znát prostor kolem sebe a možnosti, které se v něm nachází. 

Jak si pomoct, když je mi ouvej. Co si pořídit, za kým zajít, popovídat si o své situaci. Vědět o tom, co mi okolí nabízí skrz nejrůznější tvořivé bytosti, mi může nejednou ulehčit cestu životem. Podpora je vždy skvělá a nezáleží na tom, zda nás podpoří náš blízký přítel, rodina, terapeut nebo průvodce. Velkou podporu lze najít také v krystalech, bylinách, stromech a produktech z nich. A právě jednou z možností podpoření mohou být sluneční esence.

U nás jsou více známé Bachovy esence ve formě roztoku, které se kapou pod jazyk nebo přidávají do pití. Sluneční esence jsou ve formě spreje, který se rozstřikuje do našeho energetického pole, kde taky pracuje. (Více informací uvádím na konci článku, pojďme k věci :)

Od druhé poloviny prosince jsem se cítila, jako by mě někdo vypl. Jsem zvyklá komunikovat sama se sebou (nojo, blíženec), což se projevuje především v mé tvorbě. Všechny články vznikly na základě vnitřní komunikace. A není jich málo, takže můj vnitřní život je opravdu bohatý. A přece tomu bylo teď jinak.

Měla jsem pocit, jako by mi někdo ukradl motor. Ten pohon, který mě žene kupředu a dodává mi energii. Proseděla jsem mnoho hodin. Ptala jsem se sama sebe, ale nepřicházely žádné odpovědi. Bylo jen ticho. Pusto prázdno. Takové to tíživé ticho, až paralýza, co budu dělat. Nepřicházelo žádné rešení, žádné nápady. Vše se zastavilo. Byla jsem jako ve vakuu. Mé cítění sebe sama pokleslo. Frustrovalo mě to. Cítila jsem odpojení i když jsem byla se sebou mnohem víc, než kdy předtím. Paradox.

To už nikdy nebudu psát? To už nikdy nedostanu žádný nápad? Jak budu tedy získávat energii? Ptala jsem se sama sebe. Ticho. Nic... Žádná zpětná vazba. Jako by uvnitř mě nikdo nebyl.

Tenhle stav trval do prvního týdne v lednu. Během jednoho večera mi přišla informace, abych si objednala sluneční esenci z lípy. Důležité je, že jsem věděla o té možnosti. Mysl či tělo ukládá všechny přijaté informace a ve vhodný čas může ,,vyplivnout" tu správnou podporu. Poslala jsem platbu a druhý den (v pátek) jsem si ji šla vyzvednout. Říkala jsem si, že jsem zvědavá, co se  asi tak bude dít. Ve snu by mě nenapadlo, že se síla a moudrost esence projeví právě tak, jak píšu dále. Co se tedy dělo?

Ten večer jsem šla spát brzy, asi kolem 9. Tu noc jsem se probudila ve 2 hodiny. Aniž bych se o cokoli snažila, začaly mi chodit nápady na nové blogové články. Nakonec toho bylo tolik, že by to bylo na novou knihu. Ha. Ještě tu noc mi přišel název a 3 hlavní témata. (Je to kniha 3S: Světlo, spánek, strava.)

Hned v sobotu ráno jsem zasedla k notebooku a začala psát. Po několika týdnech ve vakuu mě zasáhl slušný balík dat. A každé ráno, před den nebo večer se hlásila o slovo další témata. Nejvíc v době, kdy jsem si dopřávala absolutní klid, ale i na procházkách, kdy jsem na nic nemyslela.

Po celých těch 14 dní jsem se zaměřovala na sebelásku, což je hlavní téma sluneční esence z lípy. A taky na své vnitřní světlo. To bylo pro mě mnohem efektivnější, než propojování se svou Duší a jejím záměrem.

Po týdnu samostatné práce jsem taky byla na terapii, kde jsme se věnovaly jedné klíčové události v mém životě, které velmi souvisí se sebeláskou. Tam jsem přijala další část sebe sama. Ta esence si mě vyloženě zavolala. Vše na sebe krásně navazuje a běží.

To ale není vše. Po 14 dnech používání jsem výrazně cítila, jako bych měla uvnitř sebe granát. Obrovskou sílu, které se chce realizovat. Cítila jsem, že už nemohu pokračovat s esencí lípy, ale že mi teď pomůže esence dubu (ano, i dub kvete :), který pomáhá s tématem být vidět a nastavit si své hranice.

Na jednom z úžasných seminářů Ramony Siringlen (o podvědomí) jsem potkala bytost, která má všechny esence a tak jsme se o ni podělily. Cítila jsem totiž, že už to nemohu odkládat a tak jsem jí napsala, že mám obrovské nutkání začít s další esencí. Že ji potřebuji, okamžitě. Měla čas a tak jsme si ji předaly ještě ten den. Hned doma jsem si ji poprvé stříkla do svého pole, sedla k notebooku a začala s předěláváním blogu. Už jsem s ním byla nespokojená delší dobu, ale pořád jsem se neměla k akci. Odkládala jsem to taaaak dlouho. A najednou to šlo. Baaam. Ten den jsem pracovala až do pozdních hodin před půlnocí, což u mě nebývá zvykem. Byla jsem unavená, ale nesmírně spokojená.

I tato druhá esence přišla přesně v pravý čas. Začala jsem totiž rozjíždět svůj nový projekt a věděla jsem, že lípa by mi v tomto už nepomohla. Protože základem projektu je být ve své síle a být vidět.


Tak to je mé sdílení zkušenosti. Děkuji moc za to, že tyhle esence existují.  Máme tady v České republice úžasné tvůrce. Stačí jen rozhlídnout kolem, natáhnout ruku a pak... Začít měnit svůj život :)

Přikládám proklik na esence. Je jich mnohem víc, každá z nich je specifická.  Když si zadáš do googlu Sluneční esence a Barbora Zumotová, dostaneš se k velkému množství informací, článků a videí.

Esence na nás působí na energetické úrovni a otevírá témata, se kterými je dobré aktuálně pracovat. Troufám si říct, že nám pomáhají poznávat sebe sama. A to opravdu do hloubky. Až tam, kam běžně není vidět.

A podívat se do sebe... To někdy vyžaduje velkou odvahu. Hodně štěstí na tvé cestě životem. 


Kateřina Lite, SimplyMyWorld.cz