Vědomá životospráva

27.05.2021

Následující článek je součástí knihy

Rekalibrace Lidské Bytosti (2),

kterou si můžeš objednat TADY

Kapitola 2: Alchymie života.

V této části ti představím přístup vědomé životosprávy, který také nazývám alchymií každodenního života.

Vědomí = uvědomování si důsledků svých rozhodnutí. Též vědomosti, na základě kterých si ,,tvořím život na míru".

Životospráva = jsem správce svého života ve smyslu: ,,Mám ho ve svých rukách." Spravuji, tedy vlastním svůj život a nesu za něj plnou zodpovědnost. Životospráva by měla zajišťovat zdraví těla, mysli i ducha v nejvyšší možné kvalitě.

Díky tomu, že jsme se nikdy neučili o celostním přístupu k nám samým na úrovni tělo-mysl-duch nebo hmota-energie, chybí nám potřebné informace, které potřebujeme k rozhodování.

Potřebuješ informace ke změně tvého současného stavu. A energetický stav tvého těla je důsledek tvých myšlenek, rozhodnutí a následně činů. Všechna rozhodnutí, která uděláš, ovlivňují tvou biochemii.

Naše slabost se většinou neukrývá v tom, že bychom záměrně sabotovali sami sebe a nechtěli žít život naplno. Ale v tom, že nemáme ty správné informace, které by nás navedli, ,,jak na to".

Správná informace je taková, která ti pomůže upravit nerovnováhu ve tvém životě. Ať se týká čehokoli. Na prvním místě je vždy zdraví. A to jde ruku v ruce s vědomou životosprávou. Protože pouze na základě vědomých rozhodnutí (s konkrétním cílem) je možné přetvářet život k obrazu svému. Tak, aby ses cítil/a dobře. Od stravy až po spánek a psychiku. Záleží totiž úplně na všem. I na těch nejmenších rozhodnutích.

Preferuji co nejpřirozenější způsob života s ohledem na individuální současné možnosti. V první řadě čerpání volně dostupných benefitů přírody, které mají bezesporu pozitivní vliv, neboť jsme z ní vzešli. Jsme s ní propojeni a jsme navždy její součástí.

Prvním bodem je zařadit do svého života Slunce, světlo, chlad, čerstvý vzduch a chůzi naboso. Též začít vnímat a ladit se na neustálé střídání dne/noci a 4 ročních období.

Co to znamená přirozený způsob života? Můžeme se podívat do blízké historie. Přirozenost je to, co definuje život sám. Přirozený se též dá vyjádřit jako prostý či vrozený. Jednoduše vycházím z toho, jak žili lidé dříve a co měli k dispozici vs. čím se obklopujeme dnes.

Neříkám, že máme jít všichni bydlet do lesa, spát na stromech a lovit zvířata. Říkám, že současný životní styl se stal absolutním protipólem k dřívějšímu stylu života.

...Pokračování v dalším článku.


Kateřina Lite / SimplyMyWorld.cz