KNIŽNÍ EDICE

,,Rekalibrace Lidské Bytosti"

Rekalibrace (či transformace, transmutace nebo alchymie života) je mé velké téma, ve kterém se postupně ukotvuji. A tak jsem se rozhodla vytvořit knižní Edici Rekalibrace, která aktuálně obsahuje dvě knihy REKALIBRACE LIDSKÉ BYTOSTI (1, 2020) a (2, 2021). 

O EDICI:

V roce 2019 jsem se začala naplno věnovat blogování - sdílení zkušeností, poznatků a informací z mého života. Začala jsem psát o přístupu ke stravě, o snech, otužování, o chůzi naboso, spánku a světle, o imunitě, o každodenních záležitostech. Prožívala jsem velmi náročné období, díky kterému se začala nabalovat další témata - mysl, emoce a jejich vliv na naše fungování (např. trávení či spánek) nebo energetika lidského organismuZ textů později vznikly podklady pro 1. díl knihy Rekalibrace Lidské Bytosti, kterou jsem vydala v červenci roku 2020.

V 1. dílu popisuji jednak své zážitky a výsledky zkoumání a také poukazuji na možnosti, jak se znovu propojit s přírodou a se zemí, od které jsme se tolik odklonili stylem života v posledních letech. Věřím, že obnovení tohoto spojení, respektování přírody a jejích zákonitostí a vážení si darů, které nám poskytuje, je jedinou cestou k zachování našeho zdraví a lepší budoucnosti.

Po vydání 1. dílu jsem potřebovala změnit režim a tak jsem začala chodit na dlouhé procházky. To způsobilo, že se mé mozkové obvody s různými tématy více propojily. A já jsem začala vidět jednak další souvislosti a také mezery ve znalostech či jednotlivých přístupech k člověku. Chodila jsem po Praze a zaznamenávala si do mobilu všechny ty myšlenky. Ty se později staly součástí 2. dílu

Poté jsem začala dávat dohromady podklady pro osobní konzultace. Mým cílem bylo spojit všechny znalosti a zkušenosti, které jsem doposud načerpala a vmáčknout je do jednoho projektu. Společenská situace ale vedla k tomu, že z chystaných konzultací nakonec sešlo. Rozhodla jsem se tedy použít veškeré podklady do další knihy - Rekalibrace Lidské Bytosti (2). Tato kniha, kterou nazývám učebnicí novodobé medicíny, vyšla v březnu 2021. Obsahuje praktické informace k optimalizaci životosprávy se zaměřením na cirkadiánní rytmus/spánek/ stravu a zároveň dalece přesahuje témata hmoty a fyzické reality.

Za každou kapitolou je jedna životní etapa. A s vydáním další knihy vždy uzavírám určitou rovinu pohledu na lidskou existenci a svět. Zároveň je to pro mě možnost,  jak dostávat ven informace v ucelenějším formátu, než v podobě průběžně publikovaných článků.