Proč jsem napsala 2.díl Rekalibrace?

22.05.2021

Následující článek je součástí knihy

Rekalibrace Lidské Bytosti (2),

kterou si můžeš objednat TADY

Témata světla, spánku a stravy narůstají na důležitosti, což dokazuje množství výzkumů a publikací, které vznikly za poslední roky. O stravě bylo napsáno mnoho knih, ale spíš ve smyslu nejrůznějších kuchařek, výživových směrů a návodů, jak postupovat při určitém typu diety. Žádná z knih však nebyla propojena s dalšími oblastmi života - spánkem či myslí.

Ještě nedávno nebyla dostupná žádná kniha o spánku a najednou se jich vyrojily desítky. Hledala jsem v nich konkrétní informace, které propojují spánek a světlo. Ale bez většího úspěchu. Je to poslední rok, co dostává více pozornosti důležitost světla, foto-bio-modulace, chronobiologie a terapie světlem.

V dnešních dnech se dostává do popředí také téma cirkadiánního rytmu, což je přirozený děj, který je generován střídáním světla a tmy. Je na něj navázána doba bdění a spánku. Spektrum světla (zastoupení a intenzita jednotlivých barev) se mění v průběhu 24 hodin a proto je důležité, kolik času strávíme na denním světle a čím svítíme večer. To bych ale už moc předbíhala.

Strava získala příliš mnoho pozornosti na úkor dalších oblastí. Nyní konečně dochází k nalézání rovnováhy a respektování myšlenky, že optimalizace životosprávy nemůže být postavena pouze na stravě a cvičení (kalorické teorii), jak se nám snažil roky vnutit fitness průmysl, stejně tak jako výrobci nízkotučných produktů.

Je jasné víc, než kdy předtím, že životospráva se skládá z mnoha oblastí a pro maximální účinek je třeba věnovat se každé z nich.

Je důležité věnovat pozornost také své bio-energii - energetické bilanci v klíčových oblastech života. Kde získávám a kde naopak příliš ztrácím. Od toho se odvíjí kvalita mého života (zdraví) a také objem energie, který mohu investovat do sebe rozvoje a trávení času s blízkými lidmi.

Zatím se mi nedostal do rukou žádný zdroj literatury, kde by byla témata strava-spánek-světlo propojená do souvislostí. Tak aby vše dávalo smysl. Jsme velmi dobří v tom oddělovat od sebe navzájem propojené systémy. A to se týká jak přírody, tak člověka. Klasická medicína mě rozporcuje na ty nejmenší dílky a zkoumá každý z nich zvlášť. Jenomže funguji jako celek a tak to není efektivní cesta. Nejsem tvořena samostatně izolovanými soustavami. Právě naopak - jsem jeden obrovský funkční systém, který se skládá z bilionů buněk, které navzájem spolupracují a jejich vědomí jsou provázána.

A tak jsem se rozhodla napsat tuto knihu s cílem přinést do společného prostoru, který obýváme, nový náhled na lidský život. A to na všech úrovních - od fyzického těla až po energetické. Od atomů, po orgány, celého člověka a nakonec Vesmír, který expanduje každý okamžik.

Informace, které jsem vložila do knihy, povedou k hlubšímu propojení s tvou podstatou a vnitřní sílou. V knize je mnoho otázek, ale také odpovědí. Když chci změnit cokoli ve svém životě, potřebuji vědět ,,proč", zeptat se ,,jak" a pak ,,jít do akce". Nebo: Mít nápad / myšlenku / informaci - jít do akce - vidět výsledek - zhodnotit - upravit a rozvíjet - pokračovat dál.

Z knihy: Rekalibrace Lidské Bytosti (2) (objednání a více informací zde)


Kateřina Lite / SimplyMyWorld.cz