Tvoření / Večerní rozhovor

03.07.2021

,,Mám chuť tvořit. Něco vytvořit"

Tak vytvoř člověka.

,,Haha, moc vtipný. Děláš si srandu?"

Ne. Myslím to vážně. Tvá mysl je na to dostatečně silná. Ale není to jen o mysli. VÍME. Dostala si balíček energie, tak ji použij. - Je to počátek. Za poslední týdny sis prošla hodně. Bylo to třeba. Utřídit myšlenky. Zastavit se.

Vidíš? Když jsi v této energii ,,VŠEMOŽNÉHO", tak na tebe nemá vliv ani ten řízek s bramborem snězený pozdě večer. Frčíš dál.

(Usmívám se.)

Řekl jsem VŠEMOŽNÉHO, protože to tak je. Vše-je-možné a všechny varianty jsou možné. Nelze se seknout, udělat chybu, šlápnout vedle. 

Chyby neexistují. Svět není počítačový program, ve kterém když se překlepneš v příkazovém řádku, tak něco nebude fungovat. Ono to funguje vždy. Vždy se to nějak projeví.

Každá volba tě vždy někam posune. K lidem či situacím, které si tím přitáhneš k sobě. To vytvoří další myšlenky, emoce a pocity. A tak to jde pořád dál. Není možné to zastavit. Protože ,,SVĚT SE DĚJE" i když máš pocit, že se neděje vůbec nic.

,,DĚJE SE" bez ohledu na to, zda jsou tvé volby vědomé či nevědomé. Dávám přednost těm vědomým. Tím jsi každý okamžik blíž svému lidství.

Je to tak jednoduché navzdory tomu, že události a situace někdy vypadají velmi komplikovaně.


Co je tvé největší přání? - To je řečnická otázka, protože odpověď ,,víme oba." - Je to: Být člověkem. Skutečným člověkem.

Chodí ti nabídky. Stačí se rozhodnout. Toto chci, toto nechci - co tam máš dál?

A o tom je každodenní život.

O volbách.


... A tahle nějak si žiju, přátelé moji. Někdy to vypadá, že dny nejsou zalité Sluncem. Ve skutečnosti jsme pořád v jeho paprscích. A to i v okamžiku, kdy je všude kolem tma.


Kateřina Lite / SimplyMyWorld.cz