Světelná Evoluce - prvotní propojení

12.05.2021

Následující článek je součástí knihy

Rekalibrace Lidské Bytosti (2),

kterou si můžeš objednat TADY

Prvotní propojení. Jeden můj přítel astrolog kdysi řekl, že čtyři týdny jsou ideální doba k tomu, aby začaly být v životě vidět pozorovatelné změny. Ať už něco propouštím nebo přijímám nové. Měsíc dorůstá a couvá. 28 denní cyklus se uzavírá a začíná nová etapa.

Mně osobně víc vyhovuje sladění se s cykly měsíce než s dvanácti kalendářními měsíci, které byly vytvořeny uměle a se záměrem odpojit nás od této přirozené proměnlivosti. I toto může být malý příklad, jak se dá po malých krůčkách vracet zpět k přirozenosti.

Stejně tak, jako se proměňuje měsíc, který na nás působí, v rámci roku zažíváme také čtyři roční období. Slunce svítí různě dlouho a v různé intenzitě, protože se mění jeho vzdálenost od Země.

Slunce a jeho cykly jsou natolik pravidelné a trvají natolik dlouho, že jsme se tomu začali přizpůsobovat. Když se narodí novorozenec, získává svůj cirkadiánní rytmus během prvních týdnů. Na základě prostředí, kde se pravidelně střídá den a noc. Světlo a tma. Sladění nebo naopak disharmonie s tímto světelným cyklem ovlivňuje celou naší existenci. Odmalička.

V přírodě je vše řízeno střídáním světla a tmy. Rostliny ráno rozvíjí a natahují své listy směrem ke slunci, aby mohla probíhat fotosyntéza během dne. Tedy proces konverze světelné energie na sacharidy za přítomnosti vody a oxidu uhličitého.

Denní zvířata se ráno budí, shání potravu a večer ulehají. Nastává doba pro noční tvory, kteří fungují nejlépe ve tmě. Každé zvíře je tedy nastaveno na nejlepší fungování za daných podmínek. Zároveň dochází k tomu, že každé denní zvíře loví kořist tehdy, když má a nedochází k soupeření o potravu s nočními tvory.

Mohu si říct, že ,,nějaké světlo" přece nemůže mít vliv. Ještě do nedávna se jím nikdo příliš nezabýval a literatury (v ČR) je pomálu. I když existují společnosti, které se zabývají světelnou hygienou, chronobiologií a léčením pomocí světla už roky, veřejnost ví o tomto tématu pramálo. Protože informace prosáknou do hlavních sledovacích médií málokdy. To se ale naštěstí mění.

Každý druhý obyvatel planety řeší kalorie ze stravy, zatímco světlo a spánek jako by nebyly důležité. Věřím, že jak přibývá informací, budou přibývat i zprostředkovatelé, kteří je zpřístupní dalším lidem. Snad brzy nastane doba, kdy každý bude vědět, jak moc je světlo důležité. A že bez něj nejsme my. Totiž... Světlo vůbec není jen tak něco.


Z knihy: Rekalibrace Lidské Bytosti (2) (objednání a více informací zde)


Kateřina Lite / SimplyMyWorld.cz