Světelná Evoluce - prvotní propojení

12.05.2021

Světelná Evoluce je jedna z kapitol knihy Rekalibrace Lidské Bytosti (2). Věřím, že si ji oblíbíš.

Prvotní propojení. Jeden můj přítel astrolog kdysi řekl, že čtyři týdny jsou ideální doba k tomu, aby začaly být v životě vidět pozorovatelné změny. Ať už něco propouštím nebo přijímám nové. Měsíc dorůstá a couvá. 28 denní cyklus se uzavírá a začíná nová etapa.

Mně osobně víc vyhovuje sladění se s cykly měsíce než s dvanácti kalendářními měsíci, které byly vytvořeny uměle a se záměrem odpojit nás od této přirozené proměnlivosti. I toto může být malý příklad, jak se dá po malých krůčkách vracet zpět k přirozenosti.

Stejně tak, jako se proměňuje měsíc, který na nás působí, v rámci roku zažíváme také čtyři roční období. Slunce svítí různě dlouho a v různé intenzitě, protože se mění jeho vzdálenost od Země.

Slunce a jeho cykly jsou natolik pravidelné a trvají natolik dlouho, že jsme se tomu začali přizpůsobovat. Když se narodí novorozenec, získává svůj cirkadiánní rytmus během prvních týdnů. Na základě prostředí, kde se pravidelně střídá den a noc. Světlo a tma. Sladění nebo naopak disharmonie s tímto světelným cyklem ovlivňuje celou naší existenci. Odmalička.

V přírodě je vše řízeno střídáním světla a tmy. Rostliny ráno rozvíjí a natahují své listy směrem ke slunci, aby mohla probíhat fotosyntéza během dne. Tedy proces konverze světelné energie na sacharidy za přítomnosti vody a oxidu uhličitého.

Denní zvířata se ráno budí, shání potravu a večer ulehají. Nastává doba pro noční tvory, kteří fungují nejlépe ve tmě. Každé zvíře je tedy nastaveno na nejlepší fungování za daných podmínek. Zároveň dochází k tomu, že každé denní zvíře loví kořist tehdy, když má a nedochází k soupeření o potravu s nočními tvory.

Mohu si říct, že ,,nějaké světlo" přece nemůže mít vliv. Ještě do nedávna se jím nikdo příliš nezabýval a literatury (v ČR) je pomálu. I když existují společnosti, které se zabývají světelnou hygienou, chronobiologií a léčením pomocí světla už roky, veřejnost ví o tomto tématu pramálo. Protože informace prosáknou do hlavních sledovacích médií málokdy. To se ale naštěstí mění.

Každý druhý obyvatel planety řeší kalorie ze stravy, zatímco světlo a spánek jako by nebyly důležité. Věřím, že jak přibývá informací, budou přibývat i zprostředkovatelé, kteří je zpřístupní dalším lidem. Snad brzy nastane doba, kdy každý bude vědět, jak moc je světlo důležité. A že bez něj nejsme my. Totiž... Světlo vůbec není jen tak něco.


Z knihy: Rekalibrace Lidské Bytosti (2) (objednání a více informací zde)


Kateřina Lite / SimplyMyWorld.cz