Rekalibrace Lidské Bytosti

,,Zelená kniha" / 2. díl (2021)

Rekalibrace Lidské Bytosti (2) je učebnice novodobé medicíny. To znamená, že informace v ní obsažené vedou k uzdravování na úrovních Tělo-Mysl-Duch a mají potenciál navýšit kvalitu tvého života. To je úzce spojeno s pohledem, že nejsme jen fyzické tělo. Ve skutečnosti jsme mnohem víc, než je vidět na první pohled. Konec konců tradiční systémy léčení pracují s lidskou bytostí na všech úrovních.


- 133 stran / formát B5 / 17 hlavních kapitol  -


Klíčová slova:

Kniha navazuje na 1. díl, to znamená, že se témata překrývají a prohlubují.

Novodobá medicína, alchymie života, napojení, životospráva, celostní přístup, vývoj a sebereralizace, sebe-destrukce, signály těla, rekalibrace, fyzické tělo, sebeláska, prázdnota, pozornost, informační vývoj, média, buňka, epigenetika a prostředí, energetická podstata člověka, světelná evoluce, stvoření a propojení, svět, vnější a vnitřní světlo, vesmírný internet, přirozené a umělé světlo, světelné spektrum a zdroje, dostatek světla, světelná hygiena, cirkadiánní rytmus, sezónní afektivní porucha a deprese, spánek (fáze a kvalita), kofein a adenosin, energetické nápoje, pravidelnost, optimalizace spánku, strava (klasický fitness přístup, kalorická teorie), pocit odloučení, vliv prostředí a emoční jedení, trávení, imunita & stres, laskavost k sobě, porušování biochemické rovnováhy, strava a spánek,  strava - pohádka vs. realita, kvalita stravy, žádná dieta, přerušované hladovění, stravovací tipy, napětí v těle, jednota, přechod do nové reality, odlehčení. 

O knize

Léčení stravou, spánkem a světlem je tu s námi od nepaměti. Jen jsme na to postupem času nějak zapomněli. Zapomněli jsme na to, odkud jsme vzešli a že jsme stále propojeni s přírodou na planetě Zemi. Stalo se tak, protože jsme si přestali předávat životně důležité informace - moudrost, která přežívá převážně v tradičních kulturách. V horách a pralesech, kam noha člověka zavítá jen zřídka.

Velký zvrat a odklon od síly přírody nastal při objevení prvních léků. Ty později daly vznik farmaceutické oblasti, jak ji známe dnes. Upřímně nemám tušení, proč se léky nazývají léky, protože většina z nich nemá léčivé účinky, pouze tlumí příznaky či manipulují s konkrétními metabolickými dráhami v organismu.

Odklonili jsme se od toho, co je zadarmo a pro všechny. Ze zdraví se stal byznys a největší oblast, kde se dá vydělat mnoho peněz. A kde je člověk? Ten zdravý, svobodný člověk?.. Nějak jsem ho ztratila ze svého zorného pole.

K rychle se rozvíjejícímu farmaceutickému průmyslu se přidal potravinářský průmysl. Všechny ty možnosti zpracování základních surovin - to je přece skvělé, ne? Ne. To není. Výrobky, které prošly technologickou úpravou a doslova z nich stříkají aditiva (přídatné látky), naplnily regály a sklady obchodů, cestují v kamionech, letadlech a lodích tisíce kilometrů od místa vypěstování.

Dříve byla na prvním místě kvalita, čerstvost a přírodní metody konzervace. Dnes obchodu velí trvanlivost, chuť (která bičuje naše smysly) a co nejnižší cena. Jediný cíl je oškubat pěstitele či chovatele a vyrejžovat, co se dá. Odkoupit za levno, prodat draho. A tak se stalo, že 90 % sortimentu v obchodech je prázdná hmota. Z každé suroviny, které země - půda poskytla veškeré živiny a Slunce svou energii, vzniklo zpracované ,,nic." Kým pak může být konzument takové stravy? (...)

Upřímně mě velmi bolí, kam jsme to dotáhli, když se rozhlídnu kolem sebe. Říkáme si moderní společnost, vyspělá společnost. Ano. Máme technologie, které mi umožňují např. psát tuto knihu a dostat ji k tobě. Ale to nestačí. Kvalita stravy je z velké části mizerná, lidé berou hrstě prášků, jsou nemocní, unavení, vyhořelí a v depresi. Lidí trpících civilizačními nemocemi už je tolik, že to začalo být považováno za normální. Fyzicky a psychicky zdravý jedinec, schopný samostatného přemýšlení, se stává unikátem.

Doufám, že nám brzy dojde, že otravováním našeho domova - planety Země, otravujeme sami sebe. Ona to přežije, opraví se, zregeneruje. Ale my už tu nebudeme. Lidská rasa přestane existovat. Proč? Protože byla natolik ,,vyspělá", že dokázala zlikvidovat sama sebe.

Jsme ztraceni? Věřím, že ne. Věřím, že lze získávat benefity, které přináší tato doba a zároveň si volit více přirozenou cestu. A upřímně si myslím, že to je jediná možnost, jak si zachovat zdraví a radost. Čím dřív začneme, tím líp. Ale jak? To ti přiblížím v této knize.

Obsah (klikni pro zvětšení)


Galerie


Z ,,mini recenzí"

,,Dnes jsem zase trochu popočetla, nejde dát do slov co se mi děje když čtu o světle, o spánku atd. Ty knihy jsou má nejvíc investice do sebe za poslední rok.... děkuji ❤️"


3S - Ukázka z knihy

K tomu, abychom udělali změnu ve svém životě (ať se týká jakékoli oblasti), potřebujeme energii. Začínám vysvětlením cirkadiánního rytmu, který provází střídáním dne a noci. Proč? Protože od okamžiku narození se celý náš organismus a procesy v něm synchronizují podle světla a tmy. Naše vnitřní hodiny, které řídí veškeré procesy, jsou napojeny na vnější faktory - Slunce a světlo. Popíšu, jak se mění světelné spektrum od rána do večera a proč je to důležité.

Z trojice témat (strava-spánek-světlo) jsem se rozhodla začít světlem - proč je tak důležité a že zdaleka není jen to, co vidíme. Ve skutečnosti je světlo vším, co utváří tento svět. Tady si nemohu odpustit trochu filozofie. Svět - světlo. Je ta podoba slov čistě náhodná? V průběhu čtení ti přinesu rozuzlení.

Další na řadě je spánek. Nedokážu ani vyjádřit, jak moc je důležitý a zároveň podceňovaný. Kvalita spánku velmi souvisí se světlem a také časováním jídla. Vysvětlím ti spojitosti a poskytnu tipy na zlepšení kvality spánku. Velmi přínosným benefitem je efektivnější fungování během dne - to potřebujeme všichni.

A třetí téma novodobé medicíny je strava. Výživa je oblast, které se věnuji přes 15 let, a pořád mě nesmírně baví. Rozhodla jsem se jít velmi nekonvenční cestou při optimalizaci nejen stravy, ale celkově životosprávy a hospodaření s energií

V dnešní době je velmi populární přístup fitness průmyslu, který je založen na jídelníčku a tréninkových plánech. Tento přístup je založen na kalorické teorii. Uvidíš ale, že existuje i docela jiná cesta. Život totiž není jenom o jídle, odpírání a dřině. Je čas propojit se se svými osobními potřebami.

Všechna tato tři témata -strava-spánek-světlo- v kombinaci s vysvětlením ,,proč" a praktickými typy vedou k navýšení energie. Ukážu ti:

  • Jak se propojit s přirozenými cykly světlo-tma a získávat benefity z dobře nastavené světelné hygieny.
  • Proč je důležité kvalitně spát a jak na to.
  • Jak přistupovat ke stravě, aby tě neomezovala a zároveň byla opravdovou výživou pro tělo, mysl a přinášela ti radost.

Bez ohledu na to, co děláme, máme všichni k dispozici každý den 24 hodin a volíme si, jak naložit s tímto časem. Věřím, že investování do sebe-poznávání je tou nejlepší možností.

A tak ti děkuji, že mohu jít kousek cesty s tebou. Věřím, že ti kniha přinese patřičný náhled, informace a souvislosti, které ti pomohou začít měnit svůj život k lepšímu. A pokud už nyní cítíš spokojenost a naplnění, uvidíš, že je stále kam jít.

Čím více máš energie, tím více jí můžeš investovat. Do sebe, do činností, které miluješ a projektů, které tvoříš. Pokud máš pocit, že ,,nic netvoříš", protože se staráš o svou rodinu, pak věř, že investuješ do toho nejcennějšího na světě.

A pokud nemáš rodinu a disponuješ dostatkem energie, předávej ji dál. Najdi cestu, jak. Ukazuj světu, co ti pomáhá být plnohodnotnou bytostí, kterou jsi.


Přeji si, aby tato kniha sloužila jako tvůj nejlepší přítel a průvodce. Informace nepozbývají účinnosti po dosažení tvého vytouženého cíle. Protože život je o neustálých volbách a aktualizaci sebe sama.


Kateřina LiteSimplyMyWorld.cz