O Wim Hofově dýchací technice
Když jsem v létě začala číst knihu ,,Co tě nezabije" (můžeš se podívat tady), dočetla jsem se nejen o otužování a meditaci, ale také o metodě dýchání, kterou Wim Hof používá a učí ji na svých kurzech. Jsem docela technický typ, takže mě moc zajímalo, tak to funguje a samozřejmě jsem to hned musela vyzkoušet. Jestli se chceš o dýchací a otužovací metodě dozvědět víc, koukni tady. Pro mé konkrétní tipy následuj tento odkaz.
Díky vysoké míře okysličení se ti může začít točit hlava. Proto prováděj dýchání vždy na bezpečném místě - vleže nebo v sedě. Nikdy ne ve vodě!!!
A jak dýchání provést? Střídají se 3 fáze - nádech, výdech a zádrž dechu. Začneš tím, že uděláš 30 nádechů a výdechů. Můžeš dýchat nosem, pusou, jak ti to vyhovuje. Já osobně dýchám pusou, protože mi přijde, že do sebe dostanu větší objem vzduchu za kratší čas. Při nádechu začneš nasávat vzduch nejdřív do břicha, pak do plic, horní části těla a snažíš se nadechnout i do hlavy. Nádech by měl být rychlejší a intenzivní. Poté lehce vydechneš vzduch pusou nebo nosem. Nenásilně. Nesnažíš se dostat ze sebe všechno. Wim tomu říká ,,Let it go". Prostě ten vzduch necháš jít. Poté se zase zhluboka nadechneš a zase lehce vydechneš. Nikdy nevydechuješ úplně, jen co vyjde volně. Tohle zopakuješ 30x. Po 30. nádechu zase lehce vydechneš a poté zadržíš dech. Zmáčkneš stopky a začneš si stopovat čas ve stavu zadrženého dechu. Zavřeš oči a snažíš se jen vnímat své tělo. Když už nemůžeš, stopneš čas a zhluboka se nadechneš. (Říká se tomu regenerační nádech.) Po nádechu zadržíš dech už jen na 15 vteřin. Poté vydechneš. A jdeš na druhou sérii 30 dechů. Po 30. výdechu opět zadržíš dech. 30 nádechů a výdechů společně se zadržením dechu je jedna série. Běžně se dělají 3. Čím více dýchání a zádrže, tím více aktivuješ hlubší vrstvy svého imunitního systému a kyslík se dostane tam, kde je ho jindy málo. Díky tomu se hluboce okysličuje a energizuje celé tělo. Buňky začínají pracovat lépe a efektivněji.
Jestli ti ten popis přijde složitý, koukni na videa níže. Z nich ti to bude hned jasné :) Můžeš si taky projít tenhle oficiální dokument Wima, kde je podrobně vysvětleno, jak metoda funguje.
Katie, SimplyMyWorld.cz
Veškeré vydané články za rok 2019 a 2020 najdeš v knize Rekalibrace Lidské Bytosti.