První ,,crypto" kafe, Meta-Mindset a trocha sebepřekonání

12.09.2019

Obsah článku

  • První zkušenost s kryptoměnou a návštěva Paralelní Polis
  • Přednáška Brain We Are: Biohacking MeetUp I Meta-Mindset
  • A na závěr o tom, jak jsem sama sebe pošťouchla k interakci


Už delší dobu poslouchám podcasty kluků Brain We Are, kteří se zabývají neurovědami, mozkem, vědomím, užitečnými rostlinami a vším kolem toho. Nahrávají jednak krátké podcasty, kde se věnují nejnovějším studiím, tak i dlouhé (většinou kolem 1 hodiny) na různá témata. Kromě toho si zvou i hosty. Můžeš je poslouchat na Spotify a Youtube nebo sledovat na  Instagramu a Facebooku. Kromě toho mají i své webovky s články. Koukni, o čem povídají a píšou a možná zjistíš, že se vyplatí sledovat právě tyhle dva mozky :)

Když občas takhle na někoho narazím online a zaujme mě, začnu hledat, jestli je možnost osobního setkání v rámci nějaké akce. Měla jsem štěstí, protože kluci začali organizovat nejen setkání a Chilli meditace, ale taky přednášet jakožto členové Code Of Life (možná znáš předchozí název Hoř pomalu a Veroniku Jelínkovou), kde zastupují především část vztahující se k mysli a mozku. (Aspoň jsem to tak pochopila :)

Našla jsem událost na téma Biohacking MeetUp I Meta-Mindset a ke všemu na místě, kam jsem se chtěla podívat už docela dlouho. (Já vím, to říkám skoro u všeho.) A to místo je: Paralelní Polis v Praze. Jediné, co jsem měla s tím místem doposud spojené bylo: zajímavá témata přednášek a kryptoměny. Pokud si tam chceš dát něco k jídlu a pití nebo zaplatit vstup na akci, je potřeba si nejdřív vyměnit peníze (Kč) za kryptoměnu. O té jsem slyšela už dřív, ale neměla jsem s tím žádnou osobní zkušenost. Podle doporučených pokynů jsem si nainstalovala appku krypto peněženka už v práci. To mi později docela usnadnilo život...

Než jsem vyrazila z práce, chvilku jsem přemýšlela, jestli jít, ale mrzelo by mě tuhle akci propásnout. Přijít o setkání a příležitost dostat se mezi nové lidi. Poslední (skoro celý) rok znám jen společenství v práci a gymu, kam chodím cvičit.

Dorazila jsem na místo asi o půl hodiny dřív. V kavárně, kde mají automat na výměnu peněz, mi poradili, jakou si vybrat v apce měnu, abych mohla použít finance hned na online platbu. U mašiny jsem načetla QR kód a vložila hotovost.  Pro začátek 4 kila. Zvolila jsem si měnu jménem Litecoiny. Ty se ihned nahrály do appky a mohla jsem jít platit mobilem. Přiznám se, že to je pro mě už dost hi-tech, ale zvykla bych si na to. Při platbě jen naskenuju přes apku QR kód, který mi vygenerují u kasy a zadám heslo k potvrzení platby. Takhle jsem si koupila své první ,,krypto" kafe a pak ješte vstup na přednášku a vychlazený čaj. 

Začátek se posunul asi o 10 minut. Poslední opozdilci si vyměnili krypťáky a pak už to kluci rozjeli. Tím, že už jsem si poslechla pár podcastů, věděla jsem aspoň přibližně, co čekat. Líbí se mi, že kombinují vzdělání, osobní prožitky a studie, kterým věnují hodně času. A je vidět, že je to opravdu baví. Mají můj obdiv nejen za to, kolik mají znalostí, ale hlavně, jak je umí podat.

Po přednášce byla diskuse. Nevěděla jsem úplně, na co se zeptat, ale chtěla jsem pak za klukama přijít osobně. Měla jsem totiž malý plán. Kluci hodně mluví o benefitech kakaových bobů a čokolády. A já jsem si nedávno objednala hoodně vytuněnou hořkou čokoládu od Powerlogy s boby a MCT olejem. Už doma jsem si říkala, že bych jim jednu vzala. Jen nevím, jestli na to bude příležitost. - A byla. A tak jsem jim ji předala. Chviličku jsme se bavili. Na začátku to docela šlo a věděla jsem, co říkám. Pak jako bych se odpojila sama od sebe a už jsem vůbec o sobě nevěděla. Co říkám. Naštěstí si tihke týpci taky prošli trémou a nervozitou a hodně to sdílí.  Takže vím, že mě chápou.

Nicméně i tak je to pro mě velký pokrok. Protože kdykoli dřív jsem byla na nějaké přednášce, tak i když jsem třeba měla dotaz nebo mě něco zajímalo a ráda bych se pobavila s přednášejícím, vždycky jsem po skončení prezentace brala nohy na ramena. Pro jistotu. Představa, že se nebudu moc umět vyjádřit, zčervenám a budu se zadrhávat, mě vždycky donutila se na to vykašlat a opustit místnost. Nyní tomu tak nebylo a jsem moc ráda za tenhle malý krůček ke zlepšování se.


PS 1: Příští přednáška bude  25. září, tentokrát na téma otužování s Liborem Mattušem, členem Code Of Life. Vstup je za 150 Kč. Jdeš se mnou? Dej vědět. Info o události Biohacking MeetUp I Chlad a dech.

PS 2: Záznam z přednášky Biogacking MeetUp I MetaMindset si můžeš pustit tady.


Tak... nastavení mysli a budování nových návyků: ,,Zdar."Veškeré vydané články za rok 2019 a 2020 najdeš v knize Rekalibrace Lidské Bytosti