VĚDOMÍ JAKO SUPER-SLUŽEBNÍK

19.07.2023

Uvědomuji si mnohem víc než kdy dřív, že tělo nelze do ničeho nutit. A pokud ano, obrátí se to proti nám – obyvatelům těla. Tělo je nejlepší přítel a je třeba se s ním vždy domluvit. Klíčovou roli v tomto ohledu hraje vědomí, které nás dokáže maximálně podpořit nebo také zcela zničit. Varianty jsou obě a volba je na nás.

Právě vědomí velmi souvisí se schopností našeho těla čerpat prvotní energii, prosperovat a stát se tak nejlepší verzí sebe sama. Nedá se to koupit, vydupat, uprosit.

Někoho to může děsit, protože v dnešní době si myslíme, že si můžeme vše zaplatit. No takový člověk těžce narazí. A je to tak dobře. Protože ve Vesmíru to funguje jinak. A tak se znovu vracím k upřímnosti a lásce k sobě. Žití ze Zdrojové energie a její zažívání je opakem ke všem stravovacím a dietním dogmatům. Ten, kdo si myslí, že vyzraje na své tělo přes diety, tak akorát pohoří. Nepochopil, že klíč leží v laskavosti a spolupráci hmoty (těla) a ,,jemno–hmoty" (duše). Tělo je přítel, přestože někdo s ním vede každodenní boj.

Je evidentní, že jakákoli dieta je slepá ulička. Mé tělo nevypadá tak, jak chci, a tak se potrestám přísným režimem a budu držet dietu, kterou mi někdo předepsal. Přitom o mně neví lautr nic. Nezná mou životní situaci a myšlenkové pochody. Jedním nesmyslným přístupem je snížit množství kalorií a spalovat tuky (hubnout). Druhá strana pak tvrdí, že jsme podvyživení a musíme se rozjíst. Jídlo 5x denně a běda ti, jestli to všechno do sebe nenacpeš. Časem si zvykneš.

Tělo si ale dělá s přijatou stravou, co ono chce, ne co chce naše mysl. A o to víc, pokud ho bereme jako nepřítele. Nikdo nás neučil, jak komunikovat s naším tělem, což je podle mě naprosto klíčová dovednost (v dnešní době téměř super schopnost), neboť v tomto těle žijeme celý život. Jak dlouho a jak kvalitně, to už je na nás.


Kateřina Lite / www.SimplyMyWorld.czTEXT JE Z KNIHY VÝŽIVA PRO MODERNÍHO METAČLOVĚKA. VEŠKERÉ INFORMACE A MOŽNOST OBJEDNÁNÍ NAJDEŠ TADY.