Rovnováha a harmonie HMOTY a ENERGIE
Je čas začít se pomalu odklánět od materiálních dogmat ohledně toho, jak jsme tvořeni a jak fungujeme a začít přijímat fakt, že jsme energetické bytosti. A také, co z toho pro nás vyplývá.
Již několik desetiletí (a pravděpodobně celá staletí) jsou cíleně utajovány výzkumy a závěry některých vědců a badatelů, které nekorelují s dříve přijatými výsledky a poznatky. Autoři takových nových zpráv jsou velice nežádoucí a představují hrozbu pro jakýkoli vědní obor. Jsou nepohodlní a zesměšňovaní. Jejich styl bádání je nedostačující a závěry nepřípustné.
Naštěstí v dnešní době je dostupnost informací mnohonásobně snazší, a tak ten, kdo si pokládá zásadní otázky, postupně objevuje relevantní zdroje. A protože jsem nedostávala odpovědi na své otázky, začala jsem s intenzivním bádáním, což nakonec vedlo ke vzniku velké literární rešerše v oblasti principů jemnohmotné výživy a fungování těla. Nejednalo se přitom jen o mé závěry, ale myšlenky a úvahy jsem podložila vědeckými poznatky a literaturou. (Toto téma jsem podrobně zpracovala v předchozí knize PNV22. Všechny články najdeš ve studijním okruhu ,,Principy Nové Výživy v souvislostech".)
Nová doba si žádá nový pohled na výživu, biologii, fyziku a chemii za současného propojování všech poznatků jednotlivých přírodních věd, protože naše těla fungují na základě kooperace všech těchto principů.
I proto jsem po objevení studií na téma ,,lidská fotosyntéza" začala studovat rostliny, abych zjistila, jestli s nimi náhodou nemáme víc společného, než jsme si kdy mysleli.
Mezi tím jsem přelouskala knihu Skryté příčiny únavy a nedostatku energie od doktora Stevena R. Gundryho, abych si potvrdila některé úvahy a doplnila informační mezery. Velmi mě potěšilo, že tento renomovaný doktor a autor tří bestsellerů v knize též zmiňuje lidskou fotosyntézu a odkazuje se na stejného vědce jako já v knize PRINCIPY NOVÉ VÝŽIVY. Zřejmě je to první odvážlivec, který s klidem zahrnul toto poznání do své skvělé knihy. Ostatní to zatím úspěšně ignorují, byť jako možnou variantu.
Proto zde uvedu jeho text: … ,,A když paprsky dopadnou na kůži, melanin (komplexní polymer tyrosinu, který dává kůži barvu) přemění světelnou energii na adenosintrifosfát, podobně jako to dělá chlorofyl v rostlinách."
(Zdroj Herrera, A.S. 2017. Melanin, energy, and the Cell)
K tomu ještě dodává:
Důležitý závěr pro vás: Čím častěji budete během dne vystavovat oči a kůži přirozenému světlu, tím lépe bude fungovat váš energetický systém.
Souvislostmi našeho těla, energetických center, Slunce a světla jsem se podrobněji zabývala v knihách RLB20 a RLB21. (K fenoménu lidské fotosyntézy se ještě vrátím v dalším článku.)
Informace pomalu prosakují i do odbornějších oblastí a ti, kteří přijmou tyto nové objevy na poli fungování člověka, získají obrovský náskok před těmi, kteří se neustále plácají v kalorické teorii a počítání makroživin.
S tím se přirozeně nabízí otázka, zda hmota (jídlo) skutečně živí a tvoří hmotu (tělo)? Ano a ne zároveň. Jsem přesvědčena, že tělo člověka je geniální (stejně jako tělo rostliny) a za jistých podmínek (odpovídající stav organismu a vědomí) si umí vytvořit vše, co potřebuje. A to ze základních prvků jako je uhlík, kyslík, vodík a dusík (čtyři základní prvky) plus síra, fosfor a další (vápník, hořčík, draslík, sodík)…
Více či méně energie?
Když má tělo v sobě nebo na sobě nadbytečnou hmotu, stává se těžkým a pomalým. Tok energie se zpomaluje a procesy uvnitř nás jsou méně efektivní. Čím jsme pomalejší, tím pomaleji kmitá celá naše existence. To je příčina toho, proč se pak více orientujeme na hmotnou potravu, protože obojí má podobnou frekvenci či hustotu. Na této úrovni Bytí pak skutečně platí, že hmota živí hmotu. Respektive tělo se snaží přijatou hmotu použít pro obnovu své schránky a procesů, které probíhají uvnitř buněk.
Abychom mohli být vyživováni zdrojovou energií z většího podílu, je třeba stát se o trochu více energií a o trochu méně hmotou.
Všude kolem nás je éter – energie nulového bodu. Nulového možná proto, že z této pralátky může vzniknout úplně cokoli. Od zhušťování se do atomů, až po naše těla. Pro energii neexistuje žádné vně a uvnitř, což znamená, že lidské tělo je propustné. Není tam žádná bariéra. Éter proniká vším, co existuje – tím, co vidíme, ale především tím, co nevidíme.
Energie z jídla?
V jednom z vysílání s kontroverzním A.D.L. bylo zmíněno, že dospělý člověk (jeho biostroj = tělo) potřebuje 29 000–33 000 energetických (světelných) jednotek, což je množství pro základní fungování. Přičemž z jídla je možné dostat maximálně 10 000 jednotek. Z toho je jasné, že i kdyby se člověk ,,užral", tak ze stravy není možné získat plnou dávku energie. V noci se pak naše těla dobíjí a léčí přes energii prány, zatímco o fungování našeho těla stará embraha (sluneční energie).
(z Vysílání s Aurím z Novija Gána Sepata na téma SRDCE… z 2.2.2023.)
Celé mi to dává smysl v kontextu toho, co jsem prostudovala poslední roky. Přijímáme stravu, abychom z ní dostali energii, ale teď nemám na mysli tu ve formě ATP (adenosintrifosfátu). Mám na mysli energii, ze které vzniká původní surovina, tedy energii Slunce. Tuto energii lze dostávat přímo, tedy beze ztrát a v její plné kvalitě. Tělo pak přerozděluje a distribuuje energii na základě principu priorit.
Myslím si, že inteligentní energie řídí princip distribuce hmoty v organismu, jeho stavbu a stav. To znamená, že když máš neustále přítok nové energie, tělo nemusí držet své zásoby, což vede k odlehčené verzi sebe sama.
Velkou roli v tomto procesu hraje stav mysli (vědomí) a celkový pocit, kterému se tělo a protékající energie následně přizpůsobuje.
Co se týká energie v podobě kalorií ze stravy, zmíním zde toto:
,,Většina lékařů si desítky let myslela, že trávicí trakt je jen dutá trubice s poměrně banální úlohou. Přijímá bílkoviny, tuky a sacharidy, tráví je a absorbuje a na konci vyloučí odpadní látky (jen na okraj dodám, že Z TOHOTO NÁZORU SE ZRODIL DNES JIŽ ZAVRŽENÝ, ALE STÁLE PŘETRVÁVAJÍCÍ KONCEPT ,,KALORICKÝ PŘÍJEM= KALORICKÝ VÝDEJ", PODLE NĚHOŽ VZNIKLA STRATEGIE HUBNUTÍ DOPORUČUJÍCÍ ,,MÉNĚ JÍST A VÍCE SE HÝBAT")."
(z knihy Skryté příčiny únavy a nedostatku energie)
Pevně doufám, že tento mylný koncept brzy opustí náš svět, protože páchá víc škody než užitku. Víc se kaloriím nebudu věnovat, protože jsem toto téma podrobně rozepisovala v RLB21 a PNV22 v rámci vynechání stravy a půstů.
TEXT JE Z KNIHY VÝŽIVA PRO MODERNÍHO METAČLOVĚKA. VEŠKERÉ INFORMACE A MOŽNOST OBJEDNÁNÍ NAJDEŠ TADY.