TRANSMUTACE CHEM. PRVKŮ 2
Tento příspěvek navazuje na článek: ,,TRANSMUTACE CHEMICKÝCH PRVKŮ 1"
V knize PNV22 jsem se poprvé
zmínila o tématu transmutace chemických prvků. Psala jsem o tom, že periodická
tabulka prvků není ve skutečností tabulka, ale spíše spirála. Jednotlivé
prvky mohou přecházet jeden na druhý, protože elektron a proton je jen krajní
formou záporného a kladného stavu. Neutrony pak nesou potenciál stát se tím i tím.
Toto téma je mimořádně zajímavé. Považujeme za samozřejmé a neoddiskutovatelné, že jediná možnost doplňování minerálů do těla je zvenčí (výživou nebo prostřednictvím doplňků stravy). Tím si zajistíme správnou funkci buněk, orgánů a celých soustav. Je to jediná možná cesta.
V případě rostlinné říše je zase potřeba doplňovat minerály do půdy, protože rostliny jinak nemohou optimálně růst.
Nebo snad ano?
Transmutace prvků u rostlin (tedy přeměna jednoho prvku na jiný) je doposud kontroverzní a nepřijímané téma, co se týká vědeckých okruhů. Nicméně některé studie a experimenty, jako například ty, které provedl belgický vědec baron Louis–Camille von Herzeele v 19. století přitom ukazují, že rostliny mohou provádět biologickou transmutaci prvků. Baron von Herzeele provedl řadu pokusů s klíčením semen, při kterých sledoval změny v koncentraci minerálů v rostlinách a půdě. Výsledky ukázaly, že:
Rostliny mohou přeměňovat jeden prvek na druhý za účelem získání potřebných živin. Rostliny byly schopny růst i při nedostatku určitých minerálů v půdě, což naznačovalo, že si mohly tyto minerály ,,vytvořit" samy.
Když to vezmu od začátku, tak biogenní prvky uhlík, kyslík, vodík a dusík jsou součástí vzduchu nebo vody (CO2, H2, N2, H2O) a jsou všude kolem nás.
No dobře, řekneš si. Ale rostlinný organismus není tvořen jen uhlíkem, kyslíkem, vodíkem a dusíkem. Co další prvky jako třeba fosfor a síra nebo vápník, sodík, draslík? Tyto prvky rostlina musí brát z půdy, protože kde by je jinak sebrala?
A právě v tomto procesu ,,má prsty" transmutace.
Organická transmutace je absolutně přirozeným a základním procesem všeho, co je živé.
Z knih Dr. Hauschky
Podařilo se mi vyštrachat po antikvariátech unikátní knihy od Dr. Hauschky, který podrobně rozebírá pokusy týkající se transmutace prvků. Opakovanými testy dokázal, že u rostlin k tomu opravdu dochází. A já jsem pevně přesvědčena, že to samé se vztahuje také na živočichy a na nás – lidi. I když takové pokusy zřejmě teprve čekají na badatele s otevřenou myslí.
Z mého studování vyplývá, že jednotlivé prvky mají svůj specifický vliv a jakýsi úkol. V rámci toho, v jakém těle se nacházejí (rostlina, živočich) a kde (stonek, játra…), plní zde specifickou funkci. Prvky nejsou jen stavební jednotky. Mnohem víc to jsou prvky určitého charakteru, který působí skrze ně.
Dr. Hauschka píše, že:
Transmutace prvků probíhá ve všech živých organismech a je to naprosto elementární proces. Po spálení organismu na popel se uvolní plynné složky, voda a zůstanou minerály. Ty samy o sobě organismus nikdy nepostaví, přestože jsou jeho součástí!
A teď se podrž. Z tohoto vyplývá, že rostliny si tvoří veškeré minerály samy. A tam, kde je nalezen nějaký minerál (např. rozborem půdy), znamená to, že tam byla rostlina. Když její hmota odešla, rozložila se a prvky připadly Zemi. Prvky jsou spíš něco jako síly utváření a až na té nejhustší rovině je to např. ,,ten draslík, který byl nalezen v popelu".
To je velmi důležité s ohledem na neustálá doporučení ohledně suplementace minerálních látek na denní bázi. Organismus minerál často vůbec nepřijme, a naopak se snaží toho zbavit. Bylo také vyzkoumáno, že pro doplnění prvků je vhodné použít homeopatický přístup, kdy daná látka v přípravku již není, ale její informace, která působí na organismus.
Co je tedy tím ,,zdrojem" minerálů?
V podstatě existují dvě linie prvků, kdy tvorba jednoho navazuje na druhý. První cesta vede přes uhlík (oxid uhličitý) a druhá přes dusík:
CO2 → Mg → Ca → P → S
N → K
Pamatuješ si, jak jsem psala o endogenní acidóze, při které se údajně zvyšuje schopnost vstřebávání CO2 a dusíku ze vzduchu? To by znamenalo, že pokud platí to, co u rostlin, tak by bylo možné ,,nadýchat" si výchozí prvky a následně je transmutovat v těle podle potřeby. Nejedná se přitom jen o prvek ve své hmotné podobě, ale právě o energo–informační rovinu, kterou též zahrnuje.
(Pokud tě zaujala rostlinná transmutace prvků a chceš si ji víc nastudovat, vyhledej si knihy od autora ,,Rudolf Hauschka". Jsou dostupné v antikvariátech. A jsou perfektní, velmi nadčasové.)
TEXT JE Z KNIHY VÝŽIVA PRO MODERNÍHO METAČLOVĚKA. VEŠKERÉ INFORMACE A MOŽNOST OBJEDNÁNÍ NAJDEŠ TADY.