VYUŽITÍ SLUNEČNÍ ENERGIE a MELANIN

Tento článek navazuje na příspěvek ,,TAJEMSTVÍ LIDSKÉ FOTOSYNTÉZY"


V knize PNV22 jsem přinesla první informace o fenoménu lidské fotosyntézy, se kterou jsem se setkala v rámci průzkumu energetické výživy. Přestože průkopník v této oblasti - Arturo Solís Herrera - staví na mnohaletém výzkumu, jeho výsledky a závěry jsou obecně nepřijímané a ignorované. Můžeme se jen domnívat, proč tomu tak je. Oficiální věda tvrdí, že nemá správnou metodologii, že je to vše jen teoretický výzkum atd. Ono je to dost zásadní, protože pokud by byl jeho koncept opravdu funkční, tak by narušil prakticky celou oblast biochemie člověka.

Pojďme se podívat nejen na lidskou fotosyntézu, ale také na téma interakce člověka se světlem. Je na tvém uvážení, co z toho vyhodnotíš pro sebe jako relevantní.


Lidská fotosyntéza a její důsledky

Pokud se s pojmem ,,lidská fotosyntéza" setkáváš poprvé, pro jistotu zopakuji, v čem to celé spočívá. Právě kvůli tomuto jsem v předchozích článcích*  popisovala také klasickou, tedy rostlinnou fotosyntézu. Celé to pak vypadá méně jako sci–fi a více jako reálná možnost.

FOTOSYNTÉZA rostlin a buněčná RESPIRACEJak ROSTLINY vznikají z ,,ničeho"


Arturo Solis Herrera je mexický vědec a autor publikací týkajících se lidské fotosyntézy založené na vlastnostech melaninu. Tvrdí, že glukosa není hlavním zdrojem energie pro buňky, jak je běžně prezentováno, ale slouží spíše jako stavební materiál. Domnívá se, že energie je získávána prostřednictvím procesu fotosyntézy, který se odehrává uvnitř buněk díky přítomnosti melaninu.

Melanin je pigment odpovědný za barvu kůže, vlasů a očí. Autor tvrdí, že:

Melanin má schopnost absorbovat světlo a přeměnit ho na chemickou energii, kterou buňky mohou využít.

Tento proces je podobný fotosyntéze u rostlin, kde chlorofyl též přeměňuje světelnou energii (fotony) světlo na chemickou energii.

Pokud by tato teorie byla správná, čekalo by nás kompletní přehodnocení v chápání energetických potřeb těla. Pokud by se ukázalo, že glukosa není hlavním zdrojem energie pro buňky, mohlo by to vést ke změnám v doporučeních týkajících se stravy a výživy.

Autor upozorňuje na důležitou informaci, že:

Schopnost těla získávat energii pomocí fotosyntézy souvisí s věkem a hromaděním poškození, toxinů a dalších narušovatelů, které pak brání plnému průběhu fotosyntézy. V důsledku toho buňky nemají dostatek energie na všechny své procesy, což vede ke stárnutí.

Dává smysl, že čisté tělo funguje lépe na všech úrovních, tedy i v oblasti hospodaření s energií.


Melanin a elmag. spektrum

Autor zkoumající fenomén lidské fotosyntézy tvrdí, že melanin hraje důležitou roli ve všech buňkách těla, nejen v kůži. Toto je zásadní: Podle jeho teorie je melanin schopen absorbovat energii z různých zdrojů, včetně elektromagnetického záření od ultrafialové (UV) po infračervenou (IR), tepelnou a chemickou energii a rozkládat vodu na vodík a kyslík (přesněji na elektrony, protony a kyslík), což vytváří energii potřebnou pro buněčné procesy.

Melanin tedy hraje významnou roli v produkci ATP, hlavního energetického nosiče v buňkách. (To by celé znamenalo, že nejen strava je zdrojem energie.) Další klíčovou informací je, že konverze energie melaninem není závislá pouze na světle (fotonech), což by znamenalo, že tvorba energie probíhá neustále (24 hodin denně). Zda to tak skutečně je nebo ne, to je zatím tajemství.


Biorytmus a S.A.D.

Bez ohledu na kontroverzi získávání energie prostřednictvím lidské fotosyntézy jsme alespoň přijali jako fakt některé další pozitivní vlivy Slunce.

Vystavování se slunci během dne pomáhá udržovat správný denní rytmus těla.

Sluneční světlo ovlivňuje produkci melatoninu, hormonu, který reguluje spánek. Také stimuluje produkci serotoninu, neurotransmiteru, který je spojen s pocitem štěstí a dobré nálady. Nedostatek slunečního světla vede k nižším hladinám serotoninu, což je spojeno s pojmem sezónní afektivní porucha (SAD).*

* Přečti si: SVĚTLO JAKO LADIČKA PSYCHIKY


Sluneční světlo posiluje imunitní systém tím, že zvyšuje počet bílých krvinek (obrana těla proti infekcím a nemocem). Patří sem také syntéza vitamínu D, pokud UV záření ze slunce dopadá na kůži. Vitamin D je nezbytný pro zdraví kostí a také imunitní systém. Sluneční světlo zároveň podporuje hojení ran a regeneraci tkání.


Z těchto pár příkladů je zřejmé, že přirozené sluneční světlo (jeho spektrum a intenzita)  je nezbytné pro naše každodenní fungování. To se týká jak fyzického těla, tak také psychiky a energetiky.


V dalším článku se podíváme víc do hloubky na tajemný melanin a jeho schopnosti.


Kateřina Lite / www.SimplyMyWorld.cz



TEXT JE Z KNIHY VÝŽIVA PRO MODERNÍHO METAČLOVĚKA. VEŠKERÉ INFORMACE A MOŽNOST OBJEDNÁNÍ NAJDEŠ TADY.