Napětí v těle a vnímání sebe sama

29.08.2020

Občas si zapíšu jen heslo nebo větu, která mě ,,napadne". A buď k tomu přijde něco dalšího nebo ne. Včera jsem si zapsala, že by bylo užitečné sepsat body pro obnovení spojení se sebou. Když jsem pak šla ven a chodila ulicemi, cítila jsem najednou velmi intenzivně hmotu svého těla. Byl to příjemný a ulevující pocit. Toto jsem já, kráčejíc si prostorem kamsi...

Dnes ráno jsem si sedla k dalšímu čištění. Během procesu mě přišla myšlenka, na kterou se nabalovaly další. A tak to všechno dávám dál, do prostoru...

Napětí v těle je to, co blokuje vnímání sebe sama.

Toto napětí se nejvíc ukládá  v měkkých tkáních - svalech (dochází k tuhnutí) a orgánech (proto jsou orgány tolik citlivé na emoce, které prožíváme). K povolení těla je potřeba toto napětí z měkkých tkání neustále uvolňovat.

Zaměřit svůj dech na konkrétní části a prodýchávat. Do těchto míst nesměřuje jen kyslík, který je důležitý, ale i pozornost se záměrem očištění a uvolnění. Kromě toho se vše děje také na energetické úrovni.

Po uvolnění napětí odchází usazené pnutí, bloky a my se tak cítíme líp. Víc sami sebou. Jsme otevřeni a připraveni vnímat sebe sama v širším rozsahu, do větší hloubky.

Vše, co zažíváme, se ukládá do podvědomí a zároveň se propisuje do našeho těla jako otisk.

Je možné pracovat nejen s napětím obecně, ale i s konkrétními emocemi, pokud to tak cítíme.

Efektivní cesta je vědomé uvolňování bolesti, ne dopování se prášky, které jen potlačují naše vnímání.

Je třeba uvolňovat se i energeticky. Do hloubky. Na všech úrovních. Protože jsme živoucí knihovny. Neseme si své (i kolektivní) záznamy napříč prostorem a časem. To ovlivňuje naše žití tady a teď.

Cítím nezbytnost pracovat se sebou nejen na úrovni těla (náprava pohybem, fyzioterapie atd.) a mysli, ale i na této hluboké úrovni - úrovni záznamů.

Čištění prohlubuje kontakt se sebou nejen proto, že věnujeme pozornost sami sobě (dovnitř), ale i proto, že dochází k reálným změnám na všech úrovních - od nejjemnějších vrstev až po fyzické tělo. Dovnitř, ven a zpět.

Náš energetický kód je to, co generuje naši realitu. 

Být si vědomi, že se toto děje je to, co nyní všichni potřebujeme. Být a žít v napojení sami se sebou. Cítit se a respektovat sami sebe. Tak, jak jsme.

Nikdy jsme nebyli jen hmota, jen tělo. Nyní, pro tento život žijeme ve svých tělech, ale stále jsme energií a vším, co nese.

Naše těla nás volají a žádají, abychom šli hlouběji. 

Všímání si a respektování sama sebe - právě tady leží klíč k naší budoucnosti. Je uvnitř nás.

Síla a jedinečnost. To je to, s čím jsme sem všichni přišli. Máme to v sobě. Je to naše přirozenost. Tak mi řekni, člověče, používáš své Dary?..


Zajímá tě víc? Tady najdeš kompletní informace o nově vydané knize s názvem Rekalibrace Lidské Bytosti.


Katie & Alchymista, SimplyMyWorld.cz