Sen, člověk, počítač a akce. Jak to spolu souvisí?

16.09.2019

Jak sen oživuje vnitřní cíl...

Právě sedím v autobuse, když dávám dohromady tenhle post. Společně se spánkovým režimem se mi začínají obnovovat sny. Je jich mnohem víc. Už jen to, že si ráno uvědomuji, že se mi něco zdálo, narozdíl od předchozího období. Dnes těch snů bylo taky víc, ale někdy je důležitější pocit ze snu, který přetrvává, než sen samotný. Někdy to cítím celý den. A dneska?...
2 slova, která jsem si odnesla ze sna byly software a hardware. Nejsem teda žádný ajťák, ale na druhou stranu ani anti technik. Sen se snaží přizpůsobit tomu, čemu budu v danou chvíli rozumět a teď to bylo takhle. Pocit spojený s těma 2 slovy ve mně pořád přetrvává.
Svým způsobem jsme - my lidé - jako počítače. Máme mysl a tělo. Narozdíl od počítače, což beru jako kovovou krabici se systémem uvnitř, my můžeme pomoci softwaru (naší mysli) ovlivňovat hardware - tělo. Samozřejmě máme část vzhledu pevně danou, ale určitě víš, co tím myslím. Mám na mysli spíš složení těla - tělesné parametry. A nejen ty. I ty výkonnostní. A nakonec i v rámci mysli. I ta se dá trénovat, že jo.
Klíčová myšlenka snu je v tom, že pokud nezměním software, to znamená myšlenky a návyky, nemůžu změnit podobu těla. Když mám nějaký cíl, vizi sebe sama, je nezbytné naplánovat si změny návyků a myšlení a dělat to tak dlouho, že se z nich vytvoří nové zvyky. Teprve pak se může začít měnit i tělo.
Sen mi to řekl jasně. Hele, pokud chceš změnu, musíš překopat dost věcí. Jinak se nikdy ani nepřiblížíš k té své vizi. Ty věci, které děláš a brzdí tě, jsou to naprosté zbytečnosti. Pokud nad nimi nezískáš kontrolu a nezměníš je, časem ti budou přidělávat víc a víc starostí. Po několika letech zjistíš, že ses od své vize tak vzdálila, že už nemáš dost času na to se zlepšit. Opustíš tento svět ve stavu, do kterého ses nikdy nechtěla dostat.
Byla by škoda nechat tu po sobě jen prach, kvůli neschopnosti změnit pár věcí ve svém životě. Zásadních a těžkých věcí, to ano. Ale ne nemožných.

Nakonec snad jen... Že je fajn najít si ve snech to své, ať to zní ostatním sebe divněji. Dělat věci a žít život stejně jako každý okolo mě, to není řešení.


Veškeré vydané články za rok 2019 a 2020 najdeš v knize Rekalibrace Lidské Bytosti