MÉ OBLÍBENÉ ESENCE A POUŽITÍ

20.07.2023

VYUŽIJ SLEVU AŽ 15 % NA 1. OBJEDNÁVKU LIBOVOLNÝCH PRODUKTŮ BEWIT. REGISTRUJ SE ZDE.

ZADEJ SLEVOVÝ KÓD: KAP5XRXP

A NECH SE PODPOŘIT SILOU PŘÍRODY.

( PROKLIKY NA DOPORUČENÉ ESENCIÁLNÍ OLEJE NAJDEŠ POD ČLÁNKEM )


Upřímně řečeno, esenciální oleje (EO) mě nikdy moc nebraly. Měla jsem pár jednodruhových oblíbenců, ale že bych si někdy koupila směsi pro konkrétní účel, to pro mě bylo jednak sci–fi a jednak zbytečné. Esenciální olej nepatří do aromalampy, protože se akorát přepaluje. Druhou možností je pak vodní difuzér, který nemám, protože jsem líná na údržbu. Takže mi přišlo zbytečné mít esence doma, protože jsem nevěděla, jak bych je prakticky použila.

Nicméně před nějakým časem jsem si objednala první směsi esenciálních olejů. Protože když Duch zavelí, můžeš jen následovat pokyny a moc do toho neremcat. A tak se rychle stalo, že se tyto poklady přírody staly mou každodenní součástí.

Dá žít bez esenciálních olejů? Jasně že jo. Ale s nimi je to lepší. Esence jsou další rozměr Bytí, který v mém životě doposud chyběl.

Pokud nemáš s esencemi žádnou zkušenost, možná se ptáš, jakým způsobem je zařadit do svého života a co z toho budeš mít? Jak se v tom všem zorientovat a jak postupovat?

Když budu mluvit o esenciálních olejích, mám na mysli konkrétně produkty od české firmy Bewit, které mám již otestované a získaly si mou důvěru. Mají jak jedno druhové oleje, tak přibližně 200 namíchaných směsí různých účinků a názvů, což může být náročné a člověk se v tom snadno ztratí. Na začátku mě to odradilo, ale dala jsem si čas a postupně pročítala účinky, recenze a zkušenosti v diskusích. Postupně jsem se v tom začala orientovat.

Mé testování směsí začalo v době, kdy jsem se hodně věnovala tréninkům. Chtěla jsem vše vyzkoušet na vlastní kůži a zjistit, co mi esence mohou přinést. V tu dobu mě oslovila směs O2 MAX, kterou jsem ihned zařadila na absolutní prvenství. Je to topovka jak ve funkčnosti, tak také vůně směsi. Esenciální olej jsem používala ředěný do nosného oleje (pár kapek v olivovém oleji). Takto ředěný olej používám před tréninkem, kdy si namažu krk, oblast ramen a klíčních kostí, oblast hrudníku a solaru.

Když se zahřívám při tréninku, vůně oleje se postupně uvolňuje a já tak dýchám vzduch společně s esencí, což mě dobíjí.

Druhá směs pro podporu tréninku byla PRO NO, která podporuje tvorbu oxidu dusnatého v těle, čímž se zvýší výkon a oddálí únava. Před tréninkem se dá ještě použít směs WINNER, PO–W–ER nebo MOVE IT. První dva spíše pro mentální a emoční podporu a MOVE IT pro přípravu a podporu fyzického těla. Naopak po tréninku jsem si hodně oblíbila směs NOBAPA (no back pain), který obsadil 2. místo mého oblíbence (hned za O2 MAX). Dostal mě svou vůní a tím, jak rychle dokáže uvolnit záda a jeho účinky jsou cítit ihned.

Můžu říct, že jsem nikdy neodjela tolik tréninků. Buď mě pořád něco bolelo nebo po dvou dnech intenzity přišla krize jít na další trénink. Při používání esencí jsem nic takového nepocítila. Nicméně použití esencí pro tréninkovou podporu bylo jen začátkem.


ESENCE PRO OCHUCENÍ VODY

Z jednodruhových esenciálních olejů jsem si nejvíc oblíbila Lemon a Orange do vody v kombinaci s rozmarýnou nebo divokou mátou.

Filtrovaná voda, led a 1 kapka esenciálního oleje. Pořádně promícháš a máš drink se 100 % čistým složením. Je to parádní osvěžení na léto, do přírody i do města.

Ale pozor!!! POKUD NEMÁŠ ŽÁDNOU ZKUŠENOST S ŘEDĚNÍM, CHCE TO ZAČÍT OPATRNĚ. 1 KAPKA DO 1–2 L VODY. ESENCIÁLNÍ OLEJ PLAVE NA VODĚ, PROTO LAHEV VŽDY PROMÍCHEJ, NEŽ SE NAPIJEŠ. ESENCIÁLNÍ OLEJE NIKDY NEPOUŽÍVEJ VNITŘNĚ BEZ PŘEDCHOZÍHO ŘEDĚNÍ!


Pojďme k tipům, jaké další směsi používám a jakým způsobem.

Esenciální oleje používám nejčastěji na mazání celého těla (nízká koncentrace EO) nebo jako čichové povzbuzení (větší koncentrace EO). Ředím je nejčastěji do kvalitního zastudena lisovaného olivového oleje, který používám na celé tělo i obličej. Dá se zkombinovat s kokosovým MCT (není tak mastný) nebo s dalšími výživnými oleji (mandlový, avokádový, kávový). Olejovou směs je ideální používat po koupeli nebo sprchování, aby pokožka byla zároveň hydratovaná. Po sprše se neutírám ručníkem, ale rovnou namažu olejem. Než pokryju celé tělo, olej se postupně vsakuje.

Již roky nepoužívám žádné opalovací krémy, protože to je fakt sajrajt. Používám jedině za studena lisovaný olivový olej s pár kapkami EO levandule. Po slunění může být i v kombinaci s EO kafr, který příjemně chladí.

Pro osvěžení a vzpruhu (na krk a zápěstí) používám často lehce ředěný EO PRÁNA, FREEDOM, 33, PURE, mátu rolní nebo rozmarýn. Dá se vyrobit také roll–on, který můžeš mít všude s sebou. Stačí aplikovat na zápěstí, rozetřít a čichat.

Před tréninkem je fajn také WINNER NEBO PO–W–ER pro podporu energie. Naopak po tréninku RELAX a NOPA. Pokud se objeví křeče, dá se použít EO MUCRA. Na podporu lymfatického systému LYM.

Z koncentrovaných esencí pak volím podle toho, co chci podpořit. Pro osvěžení mám hodně ráda EO 33, PRÁNA a FREEDOM. Při psaní jsem sahala po EO CREATIVITY, MOTIVATION. Když jsem byla na odchodu z práce a nemohla se donutit sedět u kompletizace tabulek, pomáhal mi EO 3S. To už jsou takové radosti, čím si zpříjemnit chvíle. Můžeš si kápnout také pár kapek směsí přímo do dlaně, rozetřít a inhalovat.

Dále používám EO také místo zubní pasty. Kápnu kapku na kartáček, namočím vodou a čistím zuby. Je fajn, že nemusím myslet na pastu, když někam jedu a zároveň zužitkuji EO na všechny způsoby. K tomu se dá použít také EO DENT, BODYGUARD (pozor, je fakt hodně silný) nebo také WILD MINT.


Kateřina Lite / www.SimplyMyWorld.czA kam teď?..PROKLIKY NA DOPORUČENÉ ESENCE