ČAS NA ZMĚNU JE: TEĎ

19.07.2023

Hned na začátku roku 2023 mě čekaly velké změny. Konečně jsem se definitivně rozhodla, že udělám krok vstříc svým snům a odejdu z práce, která mě nebavila již několik měsíců. Bylo to jak centrifuga – vyždímat energii a vyplivnout zbytek, což se už ani nedalo nazvat tělem jako spíš hmotou z mlýnku. Finanční částka, která se mi na počátku zdála docela fajn, se stala příliš chabou s ohledem na kompenzaci každodenního stresu a mou následnou nechuť existovat či cokoli dělat (o tvorbě nemluvě).

Jasně, že jo. Kdo by chtěl existovat bez energie? To ani nejde. Proto jsem se rozhodla, že budu dál sdílet svůj příběh.

Vím, že mnoho z nás sní o tom, jaké by to bylo nemuset do práce nebo dovolit si vypnout telefon. Vždy jsem se těšila na víkend. Ale už v sobotu večer mi bylo na nic z toho, že už bude neděle a pak? Zase to po… pondělí. Nechtělo se mi vstávat a pře-padala mě apatie. Často jsem se jen tak povalovala nebo zaspávala ty hrůzy, které mě čekaly, jako bych tím snad něco vyřešila. Bohužel opravdu počkaly a co víc, kupily se. Obrovská nechuť a neschopnost přinutit sama sebe sedět u nekonečných excelových tabulek a emailového dohledávání informací vyčerpávala moje vitální tělo. Byla jsem bez energie, a tak jsem to doháněla jídlem i když jsem věděla, že mi to moc nepřidá. Mělo to jen jedinou výhodu – stáhnutí zpět do těla a přišpendlení k zemi. A tak jsem to nějakým způsobem zvládla odpracovat. V této fázi jsem neřešila nějakou větší stravovací změnu, protože to bylo nad můj energetický limit.

-----

Možná chceš ve svém životě udělat nějakou změnu. Odejít ze vztahu nebo z práce, která tě nebaví. Možná cítíš, že potřebuješ čas a energii na svou vlastní tvorbu, chceš někam odcestovat. Prostě se sebrat, změnit prostředí, pustit do plic čerstvý vzduch… Možná čekáš na nějakou vhodnou konstelaci planet (jak je teď moderní). A možná čekáš už zatraceně dlouho. A tak se ptám právě teď: Na co čekáš? Pokud již dlouho stagnuješ a víš, že jsi již na hraně, pak věřím, že v této knize najdeš právě to, co nyní potřebuješ: Nový úhel pohledu, potvrzení, impuls k akci, informaci…

Tento rok nás vyzývá víc než jakýkoli předchozí, abychom vylezli ze svých úkrytů. Je to rok propojování se a spolupráce. K tomu je potřeba odvaha. Odvaha vylézt ven s tím, co umíš a víš. Toto vnímám jako jedinou možnou variantu, která vede k radosti a naplnění.

Vylez ven se svou tvorbou a nápady. Pokud budeš stále jen přežívat a skrývat se někde ve tmě, ,,život si tě nevšimne". A tak se budeš postupně akorát rozkládat, až se tvá esence úplně rozplyne.

A jak souvisí téma osvobození s životní energií (či pránou) a výživou, což je hlav-ním tématem této knihy? Souvisí to velmi. Prána je totiž svoboda. Člověk již není otrokem nikoho a ničeho. Život s neustále proudící pránou je prakticky opakem ke všem dogmatům týkajícím se stravy (i když to vůbec není jen o stravě). Všechny ty dobře míněné rady (co, kolik, kdy) jsou již dávnou minulostí. Můžeš říct: Ne, díky. Už mi to stačilo. Volím si svobodu.


Kateřina Lite / www.SimplyMyWorld.cz


TEXT JE Z KNIHY VÝŽIVA PRO MODERNÍHO METAČLOVĚKA. VEŠKERÉ INFORMACE A MOŽNOST OBJEDNÁNÍ NAJDEŠ TADY.