HLAD, SOLÁRNÍ PLETEŇ A ŽALUDEK

20.05.2022

Následující článek je součástí knihy

PRINCIPY NOVÉ VÝŽIVY

,,Nekonečná Energie jako Zdroj Bytí"

JE HLAD RELEVANTNÍ UKAZATEL?

Pocit hladu a sytosti je řízený fyziologickými procesy. Cyklus plného a prázdného žaludku se opakuje několikrát denně v závislosti na tom, jak často jíme.

Plný žaludek posílá mozku signál, že bylo dosaženo určitého objemu přijaté stravy, je třeba přestat jíst a začít trávit. Otázka je, zda prázdný žaludek (spojený s pocitem hladu) je impulzem, že tělo potřebuje další živiny či nikoli. - Ano. Dovolím si lehce zpochybnit tento vzorec, přestože mít hlad a najíst se je pro nás tak přirozené....

A co když to tak nemusí být? Co když se jedná o návyk, tj. činnost, kterou jsme opakovali tak dlouho, že se tělo přizpůsobilo? Co když se naučilo, že proces hladu vede k jedení a tím pádem je třeba připravit enzymy a veškeré trávicí šťávy, aby v nás potrava nehnila?

Pocity spojené s hladem nejsou příjemné a jediné řešení je najíst se. Tím se pocit hladu vypne na pár hodin. Je ale samotný pocit hladu impulsem k jedení, které je životně nezbytné? Je pro nás nebezpečné ignorovat tento pocit? Máme přeci zafixováno, že jíst se musí.

Budu si chvíli pohrávat s myšlenkou, že to tak nemusí být. Že pocit hladu je návyk vytvořený v průběhu let. Co když nebudu přijímat pár dní pevnou stravu? Zmizí ten pocit hladu? Nebo se nějak promění? Proč vůbec existuje? Pravděpodobně bude existovat do té doby, dokud budeme jíst. A dokud bude mysl přesvědčena, že potřebujeme fyzickou stravu ke svému fungování. Pokaždé, když se najíš a vytrávíš, přijde hlad. Energie se vychýlila na jednu stranu a vychýlí se i na druhou.

Toto je klasický model dnešní doby: Chodím do práce a vydělávám. Měním čas a svou životní energii za energii peněz, abych si koupila jídlo. To prochází procesem trávení, kdy se buď úplně metabolizuje na energii, vodu a oxid uhličitý nebo zabuduje do buněčných struktur prostřednictvím základních stavebních složek. To by znamenalo, že je v těle něco, co neustále ubývá a je třeba doplňovat, aby nedocházelo ke ztrátám hmoty a de-generaci organismu. A co když tělo umí dokonale recyklovat a znovu použít všechny své složky nebo si je dokonce tvořit z jemnohmotné energie? Není strava v této rovnici tak nějak... Navíc? Co když díky stravě těžkneme, protože tím zpomalujeme tok energie skrze tělo?


SOLAR A ŽALUDEK

Až poslední jídlo projde tvým tělem a pocítíš hlad, přijde energetická úleva. Jinými slovy - budeš to víc ty.

Společně s touto informací přišla myšlenka, proč se po jídle cítím utlumená a někdy odpojená. Přišlo mi, že to souvisí s 3. energetickým centrem (sluneční pletení) a žaludkem. Zde se nachází tzv. centrum osobnosti. Po jídle tělo směřuje energii do žaludku, což je také první zastávka, kde započíná proces trávení. Solar tedy poskytne energii na trávení, což znamená, že energeticky identita ustupuje do pozadí a míň cítím sama sebe. Může se to zdát bláznivé, ale tento pocit jsem si ověřila mnohokrát.

Poté počátečně natrávené jídlo ovlivňuje druhé a pak první energetické centrum (jak strava postupuje dále do střev). Nicméně vnímám, že právě v žaludku se děje to zásadní, protože tady se potkají energie stravy s energií vnitřního prostředí. Energie se promíchají a tělo má snahu je vyvážit, aby byla zachována rovnováha.


Kateřina Lite / SimplyMyWorld.cz