První setkání se sny... 

V listopadu roku 2016 jsem vydala svou prvotinu s názvem ,,První setkání se sny a jejich význam v mém životě". Jedná se o autobiografii, ve které je zaznamenán jeden rok mého života - rok 2014, který byl pro mě v mnoha oblastech zlomový. Text je doplněn černobílými fotografiemi. Níže najdeš anotaci, obsah, kompletní specifikaci a ukázky. Knihu si můžeš objednat v tištěné podobě.


Anotace

Koncem roku 2013 jsem se objednala na astrologický výklad na další rok. Dozvěděla jsem se, že mám blízko k psaní a ke snům. (V té době jsem si v duchu řekla: ,,Tak to zrovna. Já a psát? Co bych asi tak psala.") Bez ohledu na to, co jsem si o tom myslela, jsem dala na rady astrologa a založila si deník, do kterého jsem si začala zapisovat vše, co se mi zdálo v noci a také vše, co jsem zažila během dne. Pak jsem se snažila najít souvislosti mezi snovým a reálným světem. Někdy jsem se snažila sny rozluštit pomocí symbolů, jindy spíš pocitově. Byla jsem opravdu poctivá a snažila jsem se vzpomenout si na každý detail ze snu. Psala jsem ráno, přes den, večer i v noci. Zkrátka kdykoli jsem měla potřebu. V kapitole O snech a snění uvádím svůj pohled na sny a jejich význam, což je zároveň hlavní část knihy. Tuto kapitolu doplňují vybrané (ty nejzajímavější) sny. Mnoho jich zůstalo zapomenuto už navždy. Mnoho z nich se mi nepodařilo rozluštit. Přesto rok 2014 nazývám Rokem snů.

V tomto roce jsem se také poprvé setkala se synchronicitou. Zažívala jsem situace, kdy jsem se ptala sama sebe, zda je reálné to, co se mi právě děje. Každý zná ten pocit, když se něco stane jako by ,,náhodou". (Dobře vím, že náhody neexistují.) A teď si představte, že těch náhod zažijete třeba deset během jednoho dne. Díky těmto pár okamžikům jsem se cítila tak zvláštně, že jsem se rozhodla o ně podělit.

Během uplynulých let jsem se snažila navázat vážný vztah. Chodila jsem ze vztahu do vztahu a každý další neúspěch bolel o to víc. Poslední rozchod jsem nesla obzvlášť špatně, přestože jsme byly spolu jen dva měsíce. Trvalo přibližně rok, než se dostala ze svého smutku a ještě delší dobu, než jsem byla schopna vše pochopit. Po všech těch pádech a promarněných šancí jsem toho měla dost. Řekla jsem si, že budu sama se sebou a v pravý čas přijde to, co má.


Předmluva

Sdílení, to je velká ,,věc". Podělit se o radost, zkušenosti, úspěch, ale i neúspěch - to vše je nezbytné na cestě životem pro růst jak nás samotných, tak i našeho okolí. Tato kniha vznikla na základě deníku, který jsem si začala psát v lednu roku 2014. Díky kamarádovi (u kterého jsem byla na astrologickém rozboru) jsem se začala zaměřovat na své sny. Každé ráno jsem se snažila vzpomenout si i na malé útržky. Začala jsem trénovat snovou paměť a po čase jsem si začala sny lépe vybavovat. Znamenalo to psát si sny třeba i uprostřed noci. Jakmile jsem si vše zapsala, začala jsem luštit, co mi chce mé podvědomí asi sdělit. Někdy jsem na to přišla a jindy zase ne. V tomto roce vstoupila do mého života také synchronicita. Zažila jsem pár neuvěřitelných situací, které mě uváděly do snových stavů. Zjistila jsem, že realita a sny jsou nezbytně propojené. A tak jsem si zapisovala kromě snů také každodenní zážitky a snažila jsem se najít souvislosti.

Kniha je rozdělena do následujících kapitol: Jak ,,to" všechno vlastně začalo - Nejdůležitější události za uplynulý rok - Okamžiky synchronicity - O snech a snění - Deník - Texty. V každé kapitole jsem se snažila poukázat na to, co mi přišlo nejdůležitější, anebo nejzajímavější. Kapitoly nejsou číslované, protože žádná z nich není nadřazená jiné. Všechny spolu sice tvoří jeden celek, ale není nezbytně nutné číst jednu po druhé. Jsem na začátku a mnoho znalostí mi chybí. Přesto mám pocit, že i to, čím jsem si za ten rok prošla, má smysl předat dál. Možná se najdete v některém z příběhů. Možná často řešíte ty samé situace jako já. Možná najdete pár odpovědí, anebo si sami položíte pár otázek, na které jste se doposud nikdy nezeptali.

Přeji Vám pěkné počtení


Ukázka: Deník

První deníky jsem si začala psát už na základní škole, ale žádný z nich pro mě neměl takovou hodnotu, jako tento, který zachycuje jeden rok mého života. Všechno začalo zapisováním snů. Každý večer jsem si dávala deník do postele nebo hned vedle, abych si po probuzení mohla všechno zaznamenat. Již v úvodu jsem psala o tom, že jsou sny a realita propojené. A tak jsem si vedla také zápisky o každodenních událostech a hledala souvislosti.

Rok 2014 byl pro mě významným rokem, který přinesl mnoho kotrmelců, pochopení a posun ve vztazích, ve kterých jsem se do té doby neustále plácala. Řekla bych, že to byl emocionálně nabitý rok. Podařilo se mi vymotat se z bludného kruhu a začít si sebe víc vážit.

Zápisky vystihují, co jsem skutečně cítila. Všechny emocionální pochody radosti i naprostého zoufalství, naděje i beznaděje. Jsem typ člověka, který jde ve svých myšlenkových analýzách skutečně hluboko a hodně si pamatuje. Právě proto je někdy obtížné určité situace zpracovat. Dostala jsem pěkně do těla a řekla bych, že mě ani trochu nešetřili. Ale teď jsem za to nesmírně vděčná. Protože díky tomu jsem tam, kde jsem.

Deník slouží prvotně k tomu, abych vyjádřila všechno, co cítím. Psaním jsem si hodně rovnala myšlenky. Většinou mi pak bylo líp. A když ne, alespoň jsem v sobě nedržela nahromaděné emoce.

Možná si v některých okamžicích uvědomíte, že řešíte ty samé situace jako já. Že se vám třeba nedaří a chcete něco vzdát. Že někdy nemáte chuť pokračovat a ani nevíte jak. S odstupem času všechno naštěstí vypadá jinak a i z té nejzoufalejší situace se dá něco vytěžit. Něco, co každému z nás pomůže jít dál.

Kompletní specifikace

Název: První setkání se sny a jejich význam v mém životě (Rok 2014)

Autor: Shamaya
Nakladatelství: Nová forma
Rok vydání: 2016
Žánr: Autobiografie
ISBN: 978-80-7453-771-4
Počet stran: 152
Jazyk: český
Vazba: měkká - lepená (paperback) obálka 300g křída + laminace
Formát: A5 - formát 148x210 mm