MEDICÍNA 21. století - MOŽNOST individuální konzultace

Během posledních let mi přicházely dotazy, zda nabízím kromě knihy a blogových článků také individuální konzultace ohledně stravy a spánku. Tu jsem dostala dotaz, jak si zlepšit kvalitu spánku, jindy zase na témata týkající se trávení, suplementace nebo mysli. Bez ohledu na dotaz byla má odpověď stále stejná: Ne. Žádné konzultace nenabízím. Snad někdy v budoucnu. To se ale právě teď mění.

Kniha ,,Medicína 21. století: NAPOJENÍ"

Termín vydání: Březen 2021

Proč jsem se rozhodla napsat knihu Medicína 21. století?

Témata světla, spánku a stravy narůstají na důležitosti, což dokazuje množství výzkumů a publikací, které vznikly za poslední roky. O stravě bylo napsáno mnoho knih, ale spíš ve smyslu nejrůznějších kuchařek, výživových směrů a návodů, jak postupovat při určitém typu diety. Žádná z knih však nebyla propojena s dalšími oblastmi života - spánkem či myslí.

Ještě nedávno nebyla dostupná žádná kniha o spánku a najednou se jich vyrojily desítky. Hledala jsem v nich konkrétní informace, které propojují spánek a světlo. Ale bez většího úspěchu. Je to poslední rok, co dostává více pozornosti důležitost světla, foto-bio-modulace, chronobiologie a terapie světlem.

V dnešních dnech se dostává do popředí také téma cirkadiánního rytmu, což je přirozený děj, který je generován střídáním světla a tmy. Je na něj navázána doba bdění a spánku. Spektrum světla (zastoupení a intenzita jednotlivých barev) se mění v průběhu 24 hodin a proto je důležité, kolik času strávíme na denním světle a čím svítíme večer. To bych ale už moc předbíhala.

Strava získala příliš mnoho pozornosti na úkor dalších oblastí. Nyní konečně dochází k nalézání rovnováhy a respektování myšlenky, že optimalizace životosprávy nemůže být postavena pouze na stravě a cvičení (kalorické teorii), jak se nám snažil roky vnutit fitness průmysl, stejně tak jako výrobci nízkotučných produktů.

Je jasné víc, než kdy předtím, že životospráva se skládá z mnoha oblastí a pro maximální účinek je třeba věnovat se každé z nich.

Je důležité věnovat pozornost také své bio-energii - energetické bilanci v klíčových oblastech života. Kde získávám a kde naopak příliš ztrácím. Od toho se odvíjí kvalita mého života (zdraví) a také objem energie, který mohu investovat do sebe rozvoje a trávení času s blízkými lidmi.

Zatím se mi nedostal do rukou žádný zdroj literatury, kde by byla témata strava-spánek-světlo propojená do souvislostí. Tak aby vše dávalo smysl. Jsme velmi dobří v tom oddělovat od sebe navzájem propojené systémy. A to se týká jak přírody, tak člověka. Klasická medicína mě rozporcuje na ty nejmenší dílky a zkoumá každý z nich zvlášť. Jenomže funguji jako celek a tak to není efektivní cesta. Nejsem tvořena samostatně izolovanými soustavami. Právě naopak - jsem jeden obrovský funkční systém, který se skládá z bilionů buněk, které navzájem spolupracují a jejich vědomí jsou provázána.

A tak jsem se rozhodla napsat tuto knihu s cílem přinést do společného prostoru, který obýváme, nový náhled na lidský život. A to na všech úrovních - od fyzického těla až po energetické. Od atomů, po orgány, celého člověka a nakonec Vesmír, který expanduje každý okamžik.

Informace, které jsem vložila do knihy, povedou k hlubšímu propojení s tvou podstatou a vnitřní sílou. V knize je mnoho otázek, ale také odpovědí. Když chci změnit cokoli ve svém životě, potřebuji vědět ,,proč", zeptat se ,,jak" a pak ,,jít do akce". Nebo: Mít nápad / myšlenku / informaci - jít do akce - vidět výsledek - zhodnotit - upravit a rozvíjet - pokračovat dál.

Online program a možnost individuální konzultace

Knihou to ale nekončí. Rozhodla jsem se vytvořit online program a otevřít možnost individuálních konzultací, což slouží jako nadstavba informací v knize.

Mým cílem je vytvořit databázi praktických informací v oblasti stravy, spánku a světla, která ti poskytne odpovědi na všechny otázky a navede tě, jak postupovat při optimalizace denního režimu pro maximální navýšení energie, kvalitní spánek a stabilní náladu.

Mít všechny informace pěkně pohromadě a čerpat z nich tak, jak je právě třeba. Líbí se ti tato myšlenka? Chceš se podílet na vzniku tohoto projektu?

Abych pokryla co nejvíce témat, dotazů a řešení možných situací, potřebuji tvou pomoc.


Co od tebe budu potřebovat?

20-30 minut tvého času. - Budu velmi ráda, pokud budeš se mnou sdílet, s čím se potýkáš, s čím si nevíš rady a co chceš změnit / zlepšit ve svém životě. To mi pomůže vytvořit program s ucelenými informacemi.


Co ti nabízím na oplátku?

EBOOK Rekalibrace Lidské Bytosti na tvůj email


Teď už jen zbývá vyplnit formulář a domluvíme se na termínu.


Pokud máš cokoli k mé dosavadní tvorbě (článkům a knihám), máš nějaký nápad, přání na článek nebo zpětnou vazbu, těším se na tvé sdílení.

Zasloužíš si dostatek energie, abys mohl/a dělat, co tě baví a radovat se ze života.

Těším se na tebe. Kateřina Lite