BLOG 2019

V roce 2014 jsem napsala v předmluvě své První autobiografické knihy: Sdílení, to je velká ,,věc". Podělit se o radost, zkušenosti, úspěch, ale i neúspěch - to vše je nezbytné na cestě životem. Pro růst jak nás samotných, tak i našeho okolí. Platí to dnes a bude platit nadále. Potřebujeme ve svém životě sdílení, ať už méně či více. Jsme na to přirozeně nastaveni.

Proto jsem se rozhodla v roce 2015 pro založení webových stránek, ve kterých nyní pokračuji. Změnil se název a rozšířil obsah příspěvků. Ale i po třech letech zůstává má vize stále stejná: Nenechávat si vše jen pro sebe a předávat dál. 

Všichni potřebujeme v životě něco, co nás bude naplňovat. Do čeho budeme ochotni investovat svou energii. Vzhledem k současnému stylu života (práce, stres, komplikované vztahy, nedostatek času na sebe) je čím dál obtížnější chápat sebe sama. Někdy bude nutné zastavit se, dopřát si trochu klidu, zjistit, jaký je smysl tvého života a kam směřuješ. K tomu můžeš využít možností, které nabízí příroda a okolí. Možná bude dobré na pár dní někam odjet a být o samotě. Stačí chvíle spočinutí v přítomnosti a tichu, a naše vnitřní obvody se restartují. Nevím, jak to máš ty, ale jednou za čas na mě přijdou výkyvy nálady, emoční propady, životní nespokojenost a pocit marnosti. Hodí se vědět, jak se s tím vypořádat, aby takový stav netrval příliš dlouho. Blog je o všem, co mě zajímá, pomáhá mi vyrovnávat se s překážkami a cítit se líp.

Jaká témata tady najdeš?

Otužování a chůze naboso, sny a snění, spánek a denní režim, obnova sil, světlo a tma, zdraví, výživa, pohyb, úvahy o životě a chystané knihy. Tak si uloupni z té velké kostky témat, co uznáš za vhodné. A co tě nezajímá, to nech pro ostatní :)

Kromě blogových příspěvků níže by tě mohly zajímat i ty, které shromažďuji na Instagramu. Je to takový můj online deník, který funguje od roku 2016. 

Tak tedy... takový byl rok 2019.